| Sмιle a întrebat:

Helăăău, copii! Am si eu o mica, MARE problema! Eu pe strada mea, am o casa care este plina de tigani ei stau neautorizat acolo. Bun, de 2 saptamani incaoce' se tot leaga de mine 3 fete de acolo (nu, nu sunt din acelea cu fuste!) de fiecare data cand ma vad ma fac " zdreanta, panarama, curva! " asa, toata lumea imi spune sa tratez cu indiferenta sa nu bag in seama ca pe prosti doar asa ii multumesti, Asa am facut! Dar deja a inceput sa-mi fie frica si sa mai ies din casa, sincer va spun! defiecare data cand ma vad nu conteaza unde striga dupa mine si ma jignesc in toate felurile, eu nu stiu daca le-am facut ceva, efectiv nu am nici o legatura cu ele, nu le-am jignit inapoi nu nimic, nu sunt genul de "smardoaica" daca intelegeti. Eu sunt mai miloasa asa, le dau celor mai mici dintre tigani cand imi cer cate 50 de bani, dar ele NIMIC! Si eu sincer m-am saturat numai pot sa ies afara linistita nici pana la magazin. Credeti ca politia m-ar putea ajuta cu ceva? :* Dau Fundaaa! Ajutor, va rog.

6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Ori vorbesti cu parintii tai, ori cu politia. Pana la urma te vor lasa in pace. Tiganii sunt in lumea lor, ei nu disting ce-i bine si ce-i rau.Nu trebuie sa le bagi in seama. Cand vor vedea ca nici macar nu te uitila ele, vor pierde gustul ''distractiei''. Continua sa fii miloasa si sa ajuti lumea :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa te ajute politia.Dar tara asta nu mai are deloc un sistem normal! Numai cocalari si panarame! Bucurate de tara asta asa cum e si obisnuieste-te cu sentimentul de teama daca nu ai baze!

| Voidwithin a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, cu politia sau fa plangere la primarie sa-i evacueze de acolo.

| alealexuta a răspuns:

Buna.
Prima varianta cu ignoratul vad ca ai aplicat-o.
Cred ca ar fi mai esential sa te sfatuiesti cu parintii si cu prietenii.
Daca parinti sau prietenii nu au ce sa faca te sfatuiesc sa chemi Politia.
Cine stie, trebuie sa actionezi la un timp.
Pana la urma esti puternica. Nu te lasa condusa de proaste.
Fii tu si distreaza-te.
Funduloi?:*

| Sмιle explică (pentru alealexuta):

Am vorbit si cu parinti! Ei mi-au sugerat sa mergem la politie, deoarece e in zadar sa te certi cu tigani, pentru ca stiti foarte bine ca daca te legi de ei, te trezesti cu satra la usa.

Răspuns utilizator avertizat