| TepesStyle a întrebat:

Helau big grin!~ eu m-am imprietenit cu o fata cam acu 2 3 luni si pe mess vb cam ciudat adica ne zicem "iubire;; sau "sot si nevasta"
etc si eu cam am prins sentimente pentru ea.
Planul meu ar fi urmatorul : as mai vb cu ea cum am vb pana acum sa vad daca are un sentiment de simpatie pentru mine
Credeti ca ar merge?

Răspuns Câştigător
| PsychologyCupid a răspuns:

Esti tantalau, fara suparare. Din moment ce ea a fost de acord de la inceput sa spuna "iubire, sot, barbate" chestii d-astea, e clar ca vrea sa fie pe bune, adica in sensul iubitul ei. Daca tu o tii in continuare asa, ai mari sanse sa creada ca esti imatur, ca te joci cu ea sau esti prea fraier sa intelegi ce vrea. Sfatul meu? Spune-i azi, sambata sau maine sa mergeti sa beti ceva, un suc, oriunde. 20 de lei merita, iti spun sigur. Si spune-i cand sunteti la masa si se face liniste si lucrurile devin serioase "stii cum ne jucam noi pe mess in ultima vreme, eu nu m-as supara daca ar fi pe bune, asta daca vrei si tu bineinteles" si vezi ce reactie are. Daca vrea, FERICIRE!, daca a vrut doar sa se joace, cel putin stii si poti sa te vindeci, sa treci peste. Stiu ca partea grea e sa o chemi in oras si sa-i mai si spui ca vrei sa o ai drept iubita, dar tine minte "barbatii fac mereu primul pas" (cel putin barbatii decenti)... Nu mai pierde timpul cu jocuri aiurea, fai miscarea. Ce ai de pierdut? Mult norocwinking

| TepesStyle explică (pentru PsychologyCupid):

Mersi acum trebuie sa beau ceva ca sa prind curaj laughing

| PsychologyCupid a răspuns (pentru TepesStyle):

Asa trebuie sa procedezi cu orice fata care iti place, ma gandesc ca esti la inceput si d-aia iti trebuie ceva de baut. Stai linistit, si eu am tremurat la prima intalnire, credeam ca explodez, cand de fapt ea a spart si un pahar de emotii laughing Oricat esti tu de speriat, sigur ea e mai speriata ca tine. Daca te refuza, nu inseamna neaparat "NU", posibil sa se sperie si sa spuna nu, cand de fapt vrea sa spuna Da, sunt multe fete care sunt aiurite in felul asta. Se gandesc ca nu sunt destul de bune, ca poate strica relatia si se strica si prietenia, blablabla. Daca iti spune faza cu, nu vreau sa te pierd ca prieten, spune-i "cand o sa fiu cu altcineva, nu o sa mai fim prieteni aproape deloc, eu mai bine as fi cu tine, decat sa fim prieteni pana cand o sa fiu cu alta" pentru ca asa se intampla intotdeauna. Cat despre baut, ce sa zic? laughing) Daca te ajuta sa prinzi curaj, go for it, doar sa mananci guma sa nu mirosi laughing. Multa bafta.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca ar merge, incearca

| Azµre a răspuns:

Mai bine ai scoate-o în oraș...

| IchigoFullbring a răspuns:

Daca nu e din tara te sftuiesc sa renunti, dca este din Romania judet aproape ar merge dar fi atent, fetele de pe internet sunt periculoase si se joaca cu inimile beitilor si iti spun di propria-mi experienta.

| TepesStyle explică (pentru IchigoFullbring):

E la scoala cu mine rolling on the floor

| IchigoFullbring a răspuns (pentru TepesStyle):

E chiar mai bine.

| claudia112 a răspuns:

Daca va fi doar o relatie pe mess nu are rost, deoarece te vei indragosti de o persoana care nu o vei avea decat pe mess. Daca este din apropiere de tine poti incerca o relatie.Iar daca nu este in tara nu iti face vise ca va ve-ti vedea si chesti din astea.