| NoSens a întrebat:

Hellaaww TPU as avea nevoie de urmatoarele statusuri care sa se refere la :
1.acadele
2.vara
3.vant
4.ploaie
5.si un status ceva de genu` deschide ochii...DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| PaulaJy a răspuns:

Buna! Uite aici :

1. Acadele : Acadelele sunt surori cu viata mea. Sunt la fel de dulci si se termina fix cand imi place mai mult straight face

2.Am ajuns in cele din urma pe plajele insorite, in care ne-am ocupat mai ales sa ne ferim pielea de soare, trupurile de apa sarata si lucrurile de nisip. - de Erma Bombeck

3.Vantul imi bate prin perdele, se duc si visele mele. Ai plecat, vreau sa cred ca am visat, dar am jurat ca uit, si n-am uitat... sad!

4. "Atunci cand ploua... cerul saruta pamantul."
Rabindranath Tagore

"Norii plutesc peste viata mea, fara a mai aduce ploaie sau a vesti furtuna, ci numai pentru a adauga culoare cerului meu in asfintit."
Rabindranath Tagore

"Poetul este cineva care sta afara, in ploaie, asteptand sa fie lovit de un fulger."
James Dickey

"Imi place sa merg prin ploaie pentru ca nimeni nu isi da seama ca plang."
Anonim

5. Fii atent la tot ce-ti spun, deschide-ti ochii, mergi pe-al tau drum!

Funditssa?! puppy dog eyes