| JustLiveYourLife a întrebat:

Hello all! Vreau si eu statusuri big grin dar mai "happy "happy sau nu stiu ceva mai crazy oh go on... sau ar fi bune din astea gen "Am invatat ca... " dar tot de fericire sau nepasare ( intelege'ti voi). P. S: sunt bune si cele prin care arat ca imi traiesc viata si ca nu imi pasa din cei din jur sau statusuri de prietenie buna, de multumire pentru prieteni. Multumesc anticipat big grinhappytongue

Răspuns Câştigător
| impossible a răspuns:

Imi desenez un curcubeu cand totu'n jur e cenusiu
Ca poate ma trezesc cu el pe cer si stiu
E prea de vreme sa fie prea tarziu
E replica pe care o scriu cand nu mai stiu ce vreau sa fiu
Cand nu mai sper si n-am cuvinte sa descriu

te numesti apel ratat/ 10 apeluri mai tarziu / si ea tot nu s-a deranjat

Suntem oamnii care nu mai vor sa stie,
Cum sa mai fie copii
Si care se bat cu viata stii,
Ca visele-s vii,

Lasa-ma sa fiu la-la-lasa-ma asa
Lasa-ma incet, nu ma-npinge c-ametesc.
In orasul asta mare nu-nteleg un'te grabesti

Decat nimic mai bine plin de vise ca speranta n`a murit
Merit mai mult, stiu! poate ca nu a stralucit pe cer si steaua mea
Sau poate nu`I momentu potrivit

sunt versuri nu statusuri...dar sper sati placa

5 răspunsuri:
| BoboooBubuuu a răspuns:

Buna. Sper sa te ajute acestea
■Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.
Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.
Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata. dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!
Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.
Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.
Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti, sa umbli, sa cunosti,sa te amesteci cu lucrurile. daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.
Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.
Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.
Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Trag un zambet fals pe care toata lumea`l crede, numai ca sa-i arat prostului ce pierde!
De cate ori ma vei privi cu ura si manie. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie!
Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt; x
Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Lasă`te, lasă`te, lasă`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!
E semn ca ceii ca mine au dat strigarea.Ca pentru cei ca noi soarele rasare seara; x
Traiesc din fantezii, visez la nebunii.E o poveste pe care o stiï.
Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
Da, e adevarat.Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau
Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasă
Cam atat sper sa iti fie de folos

| escroaca a răspuns:

Am invatat :

-ca nu pot face pe cineva sa ma iubeasca.

- ca tot ce pot face este sa fiu o persoana iubita... restul Depinde de ceilalti.

-ca oricat mi-ar pasa mie... altora s`ar putea sa nu le pese.

- ca indiferenta doare... mai mult decat niste cuvinte jicnitoare.

- ca dureaza ani sa castig incredere... si doar in cateva minute pot sa o pierd.

-ca nu conteaza CE am in viata... ci pe CINE am.

-ca orgoliul invinge dragostea.

-ca oricat de mult as iubi... nu inseamna ca sunt la fel de iubita cum iubesc eu.

-ca nimeni nu`si da seama ce este in sufletul meu... daca zambesc.

-ca un zambet e mai dureros decat o lacrima.

-ca nu e bine sa`mi fac o parere despre o persoana doar din auzite... ci s`o cunosc personal... lumea e rea.

-ca nu trebuie sa ma compar cu ceea ce pot altii sa faca mai bine decat mine... ci cu ceea ce pot eu sa fac.

- ca nu conteaza ce li se intampla oamenilor... ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva.

-ca oricum as taia... orice lucru are 2 FETE.

-ca pot continua inca mult timp dupa ce am spus... NU MAI POT.

-ca sunt oameni care ma iubesc... dar nu stiu s`o arate.

-ca atunci cand sunt suparata... am dreptul sa fiu suparata dar nu am dreptul sa fiu si rea.

-ca cine ma iubeste cu adevarat... o sa ma caute mai devreme sau mai tarziu.

- ca atunci cand iubesc... si sufar.

-ca daca cineva nu ma iubeste cum vreau eu... nu inseamna ca nu ma iubeste din tot sufletul.

- ca indiferent cat de bun imi este un prieten... tot ma va rani din cand in cand.

-ca nu este intotdeauna de ajuns sa fiu iertat de altii... cateodata trebuie sa invat sa ma iert pe mine insumi.

-ca indiferent cat de mult sufar... lumea nu se opreste din loc pentru durerea mea.

-ca daca doi oameni se cearta... nu inseamna ca nu se iubesc... si nici faptul ca nu se cearta nu dovedesc ca se iubesc.

-ca uneori trebuie sa pun persoana pe primul loc... si nu faptele sale.

-ca doi oameni pot privi acelasi lucru... si pot vedea ceva total diferit.

-ca viata imi poate fi schimbata in cateva ore... de catre oameni care nici nu ma cunosc.

-ca si atunci cand cred ca nu mai am nimic de dat... cand ma striga un prieten voi gasi puterea de a`l ajuta.

-ca scrisul ca si vorbitul... poate linisti durerile sufletesti.

-ca oamenii la care tin cel mai mult... imi sunt luati cel mai repede.

-ca este prea greu sa-mi dau seama... unde trag linie intre a fi amabila sau a rani oamenii.

-ca sa IUBESC... ca sa pot sa fiu IUBITA

| morenna_5487 a răspuns:

Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului.

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *