| anonim_4396 a întrebat:

Hello...am citit ca se vb de majoratbig grin am si eu o mica problema, peste cateva luni fac 18 ani si as vrea si eu sa imi tin majoratul da nu stiu cum, pentru ca nu am prea multi prieteni si mai multe sunt fete plus ca nu stiu unde si cu familia sa fac separat? Ajuta-ti ma si pe mine va rog...

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Majoratul este o petrecere, doar ca poate fi ceva mai special daca vrei sa marchezi oarecum acest eveniment. Important este sa fii alaturi de persoanele dragi. Poti sa faci acasa, va fi un aer mai familiar si iti va fi mai usor, mai ales daca prietenii iti cunosc parintii. Unii vad ca inchiriaza cate un local pentru o astfel de ocazie. Totul depinde de ce vrei tu. Eu prefer ca orice petrecere sa fie facuta acasa, ori la mine, ori la un prieten. Imi place sa stiu ca ma pot distra in voie fara griji si e altceva cand esti acasa. E foarte bine ca ai putini prieteni in acest caz. Daca vrei sa faci ceva dragut nu trebuie sa iti faci probleme. De obicei daca ai multi nu te descurci cu finantele si nu ai putea sa inviti pe toti si s-ar simti unii aiurea. Daca nu poti face una din aceste 2 variante, poti doar sa mergi la un suc si o prajitura cu prietenii si gata.

La 18 ani eu am sarbatorit acasa cu familia si atat. Si a fost foarte frumos.

| arysa a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie cu tine. Eu mi-am facut majoratul in club cu inca 7 fete si ne-am distrat foarte bine. Dj-ul a pus melodii speciale pentru ziua mea(si dansul pinguinului, vama veche-18 ani) desi eu nu vorbisem cu el sa faca asta, ne-a dat bere gratisbig grin Ne-am distrat toate, ne-am imprietenit cu lumea prin club, sincer nu ma asteptam sa iasa asa bine.Cu parintii am sarbatorit acasa, am luat tort, suc, tata a facut friptura si cam atat. Invita persoanele cu care te simti bine si totul o sa iasa minunat.
Daca vrei sa inviti colegii si sa fiti mai multi poti sa faci intr-un restaurant sau la tine acasa.

| asdgfhresry a răspuns:

Pai poti sa il faci in oras pe undeva unde e frumos, apoi puteti merge la un restaurant. Cat despre prieteni, si ce daca ai putini si mai multe fete? Important e sa va distrati. Poti sa iti aduci si colegii din clasa daca vrei baieti. Poti sa mai inviti pe net baieti pe care ii stii tu din orasul tau.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna!happy
Pai cu familia ai putea sarbatori separat acasa sau unde vrei, iar cu prietenii ai putea sa ii inviti de ex la un restaurant sau sa dai o mica petrecere acasa daca tot ai spus ca ai putini prietenitongue.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-l la pensiunea fara nume (busteni) acolo l-a facut un prieten si a iesit super