| D3iUtsA a întrebat:

Hello!

Am luat doua note mici despre care le-am spus parintilor, doar ca acum vreau sa ma lase la doua majorate impreuna cu prietenul meu si nu stiu cum sa pun problema ca sa ii pot convinge sa ma lase. Help me!

1 răspuns:
| Jenyok a răspuns:

E cam nasol straight face.

Încearcă să-i spui mamei tale, că nu mai ai 10 ani. Eşti mare, poţi să faci diferenţa între bine şi rău.

Eu am doar 16 blushing, dar mama nici nu îmi verifică mesajele de pe telefon [i-am spus că e 'teren privat'laughing] şi nici messengerul.

Când aveam 9 ani, şi pe mine mă chema la ora 20 în casă. Stai puţin! E o problemă. tu nu mai ai 9-10 ani! Ai 16 rolling eyes. În prezent, mă lasă să stau pe afară până pe la 22, 22:30. Dar au fost "ocazii" când am stat mai multbig grin.

Încearcă să o înţelegi pe mama ta. Poate îi e frică să nu ţi se întâmple ceva [Doamne fereşte!]. E mai grijulie din fire?

Dar, scuză-mă! Chiar să dea în tine atunci când tu ai vrut doar să povesteşti cu ea, e un fapt oribil!

Sincer, mama nu a mai dat în mine de când eram copil mic, şi mă murdăream cu noroirolling on the floor)

Să fim serioşi şi realişti! Suntem în sec. XXI! straight face

Ar trebuie să îţi acorde mai multă libertate de mişcare. Să te lase să te distrezi cu fetele. Doar o dată ai 16 ani. Încearcă să profiţi de ei, cât mai poti! love struck

Şi în legătură cu învăţătura, sunt conştientă că trebuie să ai o şcoală în viaţa asta, că dacă nu, eşti vai de tine. Dar şcoală faci 9 luni pe anlaughing) pe când vacanţa e doar de 3 luni. Nu mi se pare corect să înveţi şi atunci.

Da, pricep! Vor să ai un viitor "asigurat" în faţă, vor să nu treci prin greutăţi. Îţi vor doar binele, că doar eşti copilul lorlove struck!

Numai bine! Baftă cu părinţii tăi!:-)