| Lonelygirl a întrebat:

Hello! Am o dilema... Un baiat mi-a spus ca ma pace. Noi suntem amici si ne intelegem bine insa eu nu simt nici un fel de atractie fata de el. Daca m-ar intreba daca vreau sa fiu prietena lui... ce ar trebui sa fac? Sa accept, ca pana la urma eu nu am pe nimeni si daca eu nu sunt iubita de cine mi-as dori macar sa fac fericiti pe altii? Sau sa-l las sa ii treaca si sa ii zic ca eu nu simt nimic pentru el decat o simpatie ca intre prieteni?

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Nu accepta niciodata sa fii cu o persoana daca nu esti sigura de sentimentele tale. Faptul ca esti singura nu e un motiv sa intri intr-o relatie, doar asa. Daca ai sa accepti, va veti chinui amandoi.El o sa realizeze ca nu te poate face sa il iubesti si asta o sa il doara mai mult decat orice.Nimeni nu vrea pe cineva care sa ii ofere compania doar din mila.Tu, insa, vei avea de patimit pentru faptul ca te vei forta sa il iubesti si nu vei reusi.El nu va fi in nici un caz fericit asa.Lasa-l sa ii treaca, spune-i intr-un mod delicat ca nu ai sentimente pentru el. Poate va avea nevoie sa il lasi in pace o perioada, dar crede-ma, ii vei face o favoare si iti va fi recunoscator mai tarziu.

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Mai bine esti sincera cu el si ii spui ca ai vrea sa ramaneti prieteni.
Ar fi mai dureros pentru el sa accepti sa fie cu tine si dupa sa-si de seama ca ai facut asta doar din mila decat sa ii spui adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ramaneti prieteni decat sa-ti descoperi dupa aceea "iubirea" si sa-i dai papucii si sa vina el pe TPU sa intrebe cum poate sa te recucereasca.