| ChickSWhisper a întrebat:

Hello! Am o problema si am nevoie de ajutor...
O colega( care ma crede o prietena foarte buna) mi-a spus azi ca a devenit cea mai buna prietena cu D., iar eu i-am zis "ma bucur pentru tine". Dar a urmat ceva ce m-a socat. Am aflat de la pritena mea ca D. este batuta acasa de mama ei pentru notele mici pe care le ia( dar sincera sa fiu nici nu se deranjeaza prea tare; vorbeste in timpul orei, mereu copie si se gandeste numai la baieti...). Si ceea ce m-a socat si mai tare...
Eram la ora de biologie, in laborator, eu, prietena mea, D. si inca cineva. Eram atenta la doamna profesoara cand D. incepe sa rada cu "acel cineva" despre ce? despre ce i-a spus prietena mea, cum ca a batut-o mama ei cu umerasul pana cand s-a rupt( motivul fiind absolut banal: o pata de gem pe cearsaf). Cand am aflat m-am speriat atat de tare si nu m-am mai concentrat deloc la ore, desi aceasta colega nu este decat o prietena buna( nu foarte buna).
Si ceea ce ma framanta pe mine sunt urmatoarele motive:
1. Mama ei mi s-a parut foarte ciudata si intepata cand m-a invitat respectiva la ea acasa, dar nu am spus nimic.
2. D. mereu mi s-a parut o mincionoasa, prefacuta, obsedata de baieti si nu stiu cum sa-i spun colegei mele despre asta.(Ex(+multe altele): I-am cerut odata lui D. 50 de bani, normal nu avea, apoi ce sa vad peste cateva clipe decat pe D. cum ii da 2 lei unui tip(dupa care este moarta) si ca sa fie si perfect erau 4 de 50 de bani...=2 lei= 50 de bani pentru minestraight face).
3. Cea mai buna prietena nu ar rade never ever daca mama ta te-ar bate cu umerasul.
4. Tot cred ca D. minte.
5. Colega mea considera ca D. este de incredere.
5. Nu stiu ce sa fac si cum sa fac.

Dau funda! Va rog, help!

1 răspuns:
| Dexaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui,sa ii spui prietenei tale opinia ta despre"D", si dupa ce o sa-i vezi reactia(daca te va trata cu incredere), spune`i adevarata fata a persoanei "D"!