| MaRiAnAsg a întrebat:

Hello buddyes! Sunt clasa a 8a, de fapt am absolvit-o poimâine am proba la mate sunt foarte stresată dar nu contează asta.
Ce vreau să vă întreb este cum pot începe să învăț pentru bac, vreau să o fac de acum, am vise mari și vreau o facultate bună și carieră militară așa că aș vrea să încep acum să învăț mai ales pentru română.
Știți oare cum aș putea învață și ce trebuie să învăt(nu stiu cam nimic despre bac)?
Dacă este un fel în care mă puteți ajută vă rog să vă deranjați să-mi scrieți!
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

" ...am absolvit-o poimâine "
_am absolvit-o >> este un verb, la timpul trecut
_ poimaine - este o zi in viitor (peste 2 zile)
Cum mama masii ai asociat astea doua cuvinte in aceeasi text si context?

Si tu susti acum evaluarea nationala la romana?

| TuzacAngelina a răspuns:

De ce nu le iei pe rând? "Succesul este atingerea progresivă a scopului propus." Extinde-ți capacitatea de memorare https://euromedic.ro/exercitii-imbunatatire-memorie/
Și asta neapărat https://www.facebook.com/share/v/qGbPNRxhCiCnJ8Mc/ Succes! Și elimină gândurile. Observă unde se duc gândurile că de venit îți spun mai târziu de unde-ți vin.;)