| portocala11 a întrebat:

Hello! Ca tot începe noul an școlar, sora mea o sa susțină bacalaureatul anul acesta școlar. O profesoara de romana are fiica în clasa a12a de asemenea, întrebarea este: Profesoara are voie sa participe la evaluarea competențelor la lb romana? Fiica ei este în clasa A, iar sora mea în B. Oare poate evalua la orice clasa in afara de clasa fiicei sau nu participa deloc în acest an?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

La clasa unde-i fii-sa, NU o să evalueze competențele lingvistice (care și așa au valoarea exactă: ZERO)

| portocala11 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc pentru clarificare!

| sierra1 a răspuns (pentru portocala11):

Baftă pe mâine și pe mai departe

| portocala11 explică (pentru sierra1):

Mulțumim!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit ca nu sunt acceasi profesori cei care evauleaza lucrarile de BAC.
Profesorii de la scoala ta sunt trimisi sa coreceteze si sa evaluze lucrarile la alta scoala si altii de la alte scoli vin la tine la liceu.

| portocala11 explică (pentru Violleta2022):

Am întrebat STRICT de COMPETENTE, nu de lucrările scrise. Competentele, cel puțin în liceul acesta, sunt evaluate de profesorii din acel liceu.