| NoNameToday a întrebat:

Hello! Ce sa fac? De cand am luat vacanta ma ia somnu` numai la 6-7 dimineata, dorm toata ziua si stau toata noaptea pe net.Vacanta se sfarseste plus ca am niste cearcane oribile si pe deasupra ma si simt aiurea, cred ca am o "mica" depresie.Am citit o carte si cam asa se manifesta.Am mai scris o intrebare, am incercat sa fac cum mi-ati spus voi dar nu prea a mers.si nu stiu ce naiba am ca imi vine sa plang din orice.sad. Sambata seara am decis sa ies cu fetele in club, sa ne "distram", oricum eu am insomnii, nu imi fac probleme din cauza somnuluilaughing. Dar credeti ca ar trebui sa apelez la un specialist? Sau sa mai astept, sa vina scoala si sa vad cum reactionez? Merci prieteni.:X

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ti-ai dereglat total programul de somn.Sa te culci pe 6-7?surprise
Eu pe atunci ma trezesc.
Dar daca tu crezi ca nu poti dormi din cauza micii depresii combinate cu trecutul de insomnii mai bine apeleaza la un specialist pentru ca s-ar putea sa-ti strici sanatateahappy

| JustMe a răspuns:

Si pe mine ma ia somnu abia pe la 6-7 dimineatalaughing Stau pe mess, ma uit la tv...Doar ca eu si ziua sunt treaza, ma trezesc pe la 11, deci dorm cam 4 ore pe noapte. Eu zic sa astepti pana incepe scoala si sa revi la programul tau din timpul scolii. Incearca sa stai toata ziua treaza, sa te trezesti mai devreme si de oboseala o sa poti sa adormi si la o ora mai decenta:*

| undercovergirl a răspuns:

Iti propun un mic truc care te va ajuta foarte mult. Daca zici ca nu te ia somnul decat pe la 6-7 dimineata incearca sa stai treaza toata ziua fara sa dormi deloc. O sa-ti fie greu mai ales dupa masa dar crede-ma trebuie sa rezisti pana la 9 seara. Dar a doua zi trebuie sa te trezesti la 7 indiferent daca iti place sau nu. Numai asa vei putea dormi seara si te vei trezii odihnita. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, mie mi se face de fiecare data somn cand seara ma plimb pe-afara cate o ora

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Nu stiulaughing