| madytza_9596 a întrebat:

Hello, ce se preda la filologie
multumesc dau funda happy

Răspuns Câştigător
| sexychick_4075 a răspuns:

La filologie se preda :
Limba româna
Limba moderna1
Limba moderna2
Limba latina
Matematica
Fizica
Chimie
Biologie
Istorie
Geografie
Logică/Psihologie
Religie
Tehnologia informatiei si comunicarii – TIC
Educatie antreprenoriala
Educatie plastica
Educatie muzicala
Educatie fizica
Dirigentie
Discipline optionale

Ca discipline optionale aveti posibilitatea de a studia:
1. Limba moderna 3 - la alegere între germana si spaniola - curs de 4 ani
2. Limba si comunicare
3. Latina - aprofundare
4. Receptarea textului literar
5. Tehnici de comunicare în spatiul public
6. Literatura si film
5. Educatie pentru sanatate

fundita? :d

2 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Romana
Stinte sociale
Istorie
Limbi straine

| adia91 a răspuns:

O sa ai multe ore de limba romana, de limbi straine, limba latina de 2 ori pe saptamana, logica de 2 ori pe saptmana in clasa a 9-a, Psihologie de 2 ori pe saptamana in clasa a 10-a, Sociologie de 2 ori pe saptamana in clasa a 11-a si Filosofie de 2 ori pe saptamana in clasa a 12-a. Este un profil lejer pentru ca in clasa a 11-a si a 12-a nu mai faci deloc matematica, fizica, chimie si biologie ci doar o data pe saptamana o materie care se numeste Stiintele naturii... In clasele a 9-a si a 10-a faci doar 2 ore pe saptamana matematica si bio, fizica si chimie tot cate doua, dar la un nivel scazut. Bafta in luarea unei decizii cat mai bune!