| JustmeV a întrebat:

Hello. Cine stie un site sau sa imi explice cum se fac bratari? nu din margele... din ata happy. Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| PanaDeIdei a răspuns:

Eu nu iti voi da filmulet, eu iti voi explica. ia, de ex 6 fire de ata, ce culori vrei tu, de aceeasi lungime toate. la unul din capetele lor, fa un nod. apoi, prinde-le cum iti e mai usor.ori cu o agrafa de pantaloni...ori cu nodul intr-o cutie de calciu (eu asa fac si e super ok). bun, acum, ia primul fir si innoadal cu fiecare dintre celelalte fire. dupa ce l-ai innodat si cu al 5-lea, pune-l la capat. acum ia firul care este acum primul si repeta actiunea. sper ca te am ajutat. :*

3 răspunsuri:
| CrazzyXgirL a răspuns:

Cauta pe youtube: Bratarile prieteniei

winkinghappyhappy:*:*:*

| UtzZza a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=wutj-jxhXTg&feature=related
sau scrii p youtube : Friendship Bracelet Tutorial 5 - Intermediate - The Rainbow Arrowhead Pattern ...de aici cred ca te descurci.bafta