| emma_7432 a întrebat:

Hello, cum as putea sa-mi pun cel mai bine in evidenta ochii? (sunt capriu, am parul drept saten), fuuundalove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

3 răspunsuri:
| Lidiushk a răspuns:

Depinde mult și de forma ochilor! Folosește tuș se poartă, nuanțele de roz, mov, pastelurile, dermatograful, uneori un simplu mascara foarte bine aplicat este de mare efect în comparație cu unele machiaje mai complexe.Mai ales la machiajul de zi evită culorile extravagante...mult succes!happype.s. Uită-te și pe divahair.ro la articole îți dă sfaturi destul de bune.

| Mittens a răspuns:

Te tunzi zero.

| HahahaAb a răspuns:

Incearca un rimel simplu si fard de ochi mov, albastru sau argintiu, dar fara sclipici...machiaj tot asa simplu...asta imi scoate mie in evidenta ochii si sunt tot ca tine doar ca par cret.
Si depinde de cum esti pensata, pentru ca si sprancenele dau ton ochiului.
Succes!