| Michelle_5585 a întrebat:

Hello! Cum pot sa stiu mai bine la matematica, adica sa o intleg mai binelaughing. Tatal meu tot imi reproseaza ca nu stiu matematica, dar nu am ce sa fac nu o intleg pur si simplu! M-a scos profesorul la tabla si ma intreaba daca am invatat teorema catetei, i-o spun, si pe cand sa o aplic in problema nu stiu nimic.Help:-s

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Buna.Pai fara exercitiu individual nu ai cum sa sti.Am fost si eu in situatia ta.Am ajuns deja la un punct unde m-am oprit ca deja nu intelegeam materia. Dar trebuie sa faci exercitii acasa, 1-2 ore/zi, ca sa le intelegi.Totul se invata dar cu timpul.Bafta.
O zi buna.

| Iony_5207 a răspuns:

Ai putea face meditatii, pentru ca de unul singur, nu vei reusi sa o inveti! tongue

| Miley a răspuns:

Ca sa o intelegi si sa nu inceapa sa te inerveze incearca sa te joci invatand. Spar ca intelegi.

| septimia99 a răspuns:

Du-te la orehappy