| alina_7796 a întrebat:

HELLo eu am 14 ani si 1.62 si 53 kG! la mine cum sa zic oaselle sunt grele! cum credeti e normal sa am atitea kg la inaltimea mea?

5 răspunsuri:
| dnxbv a răspuns:

Verifica-te pe site-ul asta si iti zice starea ta:
http://www.sanatate.org/teste/imc_metric.php
De regula, cat ai peste un metru, atatea kg trebuie sa ai.
de exemplu: ai 1. 62, ar trebui sa ai 62 kg. Asta nu inseamna ca nu poti fii in limitele normale. Calculeaza IMC-ul (indicele de masa corporala) pe site-ul de mai sus. Poti fii in limita normala, insa aproape de limita inferioara.
Spor!

| UninspiredName a răspuns:

Da logik ca e normal draga mea, eu nu stiu ce inaltime am da am peste 50 de kile si arat f slaba, nu mai fi complexatatongue:*

| LostInDreams a răspuns:

Eu am aceeasi varsta si inaltime si 48-49 de kg.Este normala greutatea, atat a ta, cat si a mea, doar ca eu vreau mai putinbig grin. Daca tu esti multumita, sa stii ca esti perfect normalahappy. PS-tot am mai pus si eu intrebari ca tine, de aia stiuhappy

| icetee a răspuns:

De unde iti dai seama daca ai oasele grele? Si. DA, e foarte normal sa ai atatea kg, la ce inaltime ai tu. uite cum sa-ti calculezi cum e normal sa ai greutatea: scazi 10 din inaltimea ta: de ex: 1. 62 m -10 =52 kg. tu ai 53 laughing Est numai buna happy

Răspuns utilizator avertizat