| ♥ ѕოiℓε ƒօг ოεε ♥ a întrebat:

hello hello! am o problema si as vrea sa va cer un sfat:iubesc un baiat care pana acum 2zile zicea ca ma place si ieri s-a combinat cu o proasta de aci de la noi. el statea cu ea sa zicem 2 ore pe urma venea la mine, si se dadea la mine.cum asi putea sa fac sa il uit? sa nu ma mai gandesc la el? sa reactionez cand il vad? deoarece cand il vad ma apuca plansul, si tine ceva.help!

Răspuns Câştigător
| Lady_4667 a răspuns:

Bună!
Asta mi se pare o problemă cu care se confruntă multe fete în ziua de azi.Trebuie să ştii că aşa au fost băieţii dintotdeauna.Bineînţeles că mai există şi băieţi care nu caută la fete doar atracţie şi distracţie.
Mulţi băieţi sunt "şmecheri" şi se uită la fete doar la fund, la sâni şi la fiţe.Adică genul de fete "piţipoance". Nu ştiu să se uite la sufletul unei fete care ştie să iubească cu adevărat fără nici-un compromis.
Unele fete, când simt ceva pentru un băiat, iar acel băiat se uită după cine ştie ce fiţoasă, încearcă şi ele să fie ca respectiva Miss Fiţe. Însă, nu ştiu...Eu sunt de părere că o fată întotdeauna trebuie să aiba acel "văl" de mister. Să nu-şi arate şi ţâţe şi cur la toţi băieţii pentru a impresiona. O fată trebuie descoperită de băiat la fel ca şi sufletul ei.
Nu trebuie să suferi după un băiat care nu a ştiut să te aprecieze.Nu e nici primul, nici ultimul de pe pământ.
Cu cât te gândeşti mai mult la el, cu atât îţi faci mai rău. Şi nu trebuie să mai plângi.Nu trebuie să-i arăţi că ai ţinut şi că mai ţii la el.Pentru că atunci când văd fetele plângând după ei, cu atât le fac mai mult să sufere.Nu-l lăsa să-ţi ia fericirea.
Sper că te-am ajutat :*

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Merita sa plangi dupa un asemenea tip? Acum pe bune.Gandeste-te ca si daca ai fi cu el, absolut nimic nu s-ar schimba. S-ar da in continuare la fiecare fusta care apare dupa colt.Nu cred ca il intreseaza prea mult gradul de inteligenta al fetei.Pentru treaba aia chiar nu ai nevoie de inteligenta.Zauwinking
Asa ca nu mai regreta ceva ce din fericire n-ai avut

| Floreenofficial a răspuns:

Pai spune-i in fata:mai prostule, lasa-ma in pace! eventual plesneste-l daca n-ai alta solutie.nu-i mai rasp la tel si la msg si lasa-l in pace! intoarce-i spatele!
succes!

| marrr a răspuns:

Chiar crezi ca orice fata care iti fura iubitul e proasta? straight face Pe bune, nu inteleg ce e cu lumea. Vezi una pe strada imbracata cum nu-ti convine, gata, e taranca. Alta se da la iubitu-to, gata, e proasta, inculta.straight face Macar la voi va uitati inainte de a judeca pe altii? Nu o cunosc pe acea fata ca sa stiu daca este sau nu cum zici, dar sa stii ca daca e asa poate persevera la invatatura si probabil va deveni buna.
Cat despre acel baiat, stiu cum este si sunt in aceeasi situatie ca si tine. Eu tot incerc sa il uit. L-am sters din lista de mess ca sa nu mai dau de el nicicand, am incetat din a-mi mai face sperante ca va veni inapoi la mine. Altceva nu cred ca e de facut decat sa lasi timpul sa treaca, sa treaca...

| marrr a răspuns:

Multumesc de nefolositor. Totusi, fa tu ce ti-am zis si uitate la tine inainte de a-i judeca pe altii.

| anad a răspuns:

Du-te la oglinda, pune-ti mainile in sold, scoate pieptul si spune-i plangacioasei din oglinda ca "jună sunt, frumoasa sunt si de nimini nu depand" si ca nu-ti trebuie tie resturile de afectiune ramase de la alta!

| traficanta a răspuns:

Daca spunea ca te place si vine la tine sa te ia in brate si d-astea si apoi se duce la ea e clar ca ii plac fetele laughing si nu e bine sa ai incredere in el iti spunlaughing) cand vine la tine pur si simplu nu-l mai lasa se se atinga de tine sa te ia in brate sa te pupe etc chatterbox si spune`i du-te la c**va ta!laughing sau daca iti convine asa sa umble din floare`n floare stai cu el.si incerca si tu sa iti gasesti un prieten si afiseaza-te cu el in fata lui smug

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Pentru aceste probleme trebuie sa fie cineva sa te tina ocupata tot timpul. Sa nu te lase sa te gandesti la el. Trebuie sa iti ocupi timpul si sa ai vointa. Gaseste puterea de a reusi. Spune-ti mereu tie ca nu-ti pasa de el. Daca lui nu-i pasa (poate ca ii pasa) tie de ce sa-ti pese? Fi putin rece. Gandeste-te daca merita lacrimile tale. Cu toate ca sigur nu le merita. Sper sa reusesti. Te pup si sa nu ai incredere in baieti! :*