| BlondyBlue a întrebat:

Hello, imi puteti spune si mie cum pot scapa de un baiat obsedat de mine? cand prinde ocazia ma ia in brate.si daca cineva se da la mine. le spune sa ma lase in pace ca eu sunt a lui... x-( ce ma enerveaza.de cateva saptamani ies cu verisoara lui afara (suntem foarte bune prietene). si mergem in curtea scolii. unde e EL! iar cand ma vede nu pierde ocazia sa isi dea tricoul jos. dar nu ma impresioneaza.mai bine ma uit in alta parte big grin acum nu de mult o avut un accident de masina (nu el a condus) si cica cand s'o intamplat s'eu zis. oare nu ma duc la el la spital sa il vad. dar eu abia azi am aflat de accident.si deja e acasa.azi iar m-am intalnit cu el.si o incercat sa ma ia in brate. dar de aceasta data nu i'am dat ocazia.ca tot m-am tras big grin nu imi spuneti sa umblu cu el.pentru ca NU IL IUBESC! si nu imi place sa imi bat joc de un baiat.eu cred ca cu timpul ma va uita (SPER) a spus ca nu se da asa de usor batut! ce imi puteti spune? PLEASE, HELP ME! (fundita)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, spune-i ce simti: Ca nu il iubesti, si il consideri mai degraba un amic, si ca iubesti pe altul etc etc etc big grin. Filrteaza cu alti baietii, sau roaga un amic de-al tau sa se dea drept iubitul tau pentru cateva zile. De uitat, nu cred ca o sa uite prea repede de tine. Spune-i in fata ca nu il iubesti si sa te lase in pace. Am trecut si eu prin situatia ta, si i-am spus ca nu simt nimic pentru el si ca nu vreau ca sa am de-a face cu el. Normal, i-am frant inimahee hee dar asta e.
Tu nu vrei sa iti bagi joc de el dar cand o sa apara (in caz de nu a aparuthee hee ) Un baiat de care iti place la nebunie si care te place si el iar acest baiat vrea sa se bage in vorba cu tine, ce-ar fi sa apara baiatul asta enervant si sa strice totul spunand ca esti a lui? :S Pun pariu ca te va face sa suferi, nu? Atunci, fara ocolisuri, spune-i ca nu il placi iar daca nu intelege, atunci cand te mai ia in brate, da-i o palma peste ochi (dar nu tare incat sa se inroseasca de durere laughing ), dar mai intai il avertizezi : ``Daca te mai atingi de mine, te palmuiesc ``laughing. Si daca nu asculta, Jap una peste ochi laughing.

Eu asa am procedat, si chiar a functionat!

Oricum, bafta!winking

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E destul de dificil de abordata situatia.Baietii astia batuti in cap sunt ceva de speriat. Ei nu inteleg ca dragoste cu sila nu se poate.Incearca sa ii prezinti o alta fata. Poate ai norocul si te lasa in pacewinking

| Lora a răspuns:

Ba da cu siguranta se va da batut daca o sa se vada ignorat de fiecare data cand il vezi. Fa-te si tu ca zboara porcii cand il vezi sau daca prinzi ocazia spune-i pe fata ca nu-l placi si sa isi retraga mainile care tot le intinde in fata ta sa te stranga in brate. O zi buna si succes!

| ºPishcotº a răspuns:

Eu i-as spune in fata: Ba lasa-ma in pace ca nu te iubesc si gata, ma enervezi! Poate se potolestehee hee Altcevathinking Evita sa mai umbli prin locurile unde este si el.si cu timpu' eu cred ca se va da batuthappy Ai grija:*

| ºPishcotº a răspuns:

Chiar ar fi o idee buna sa-i dai o palmalaughing. Asa si eu am aici un obsedat desta, da s-a mai potolitlaughing...Ca i-am zis ca nu vreau sa fiu cu el si ca e stresanthappy Te pup:*

| alissu a răspuns:

Sincer cred ca ar trebui sa-l eviti...incearca atunci cand il vezi sa nu te apropi de el la o distanta la care el sa te ia in brate, sa te impresioneze, etc. Fa-l sa inteleaga ca tu nu-l iubesti dar il consideri un prieten ( poate il face sa se simta mai bine) nu-ti recomand sa spui ca iubesti pe altcineva pentru ca ar deveni vulnerabil sau agresiv cu tine. Cel mai bun sfat:evital cat poti de mult! sau fa-i cunostinta cu o prietena sau amica de care sa se poata indragosti usor si ea de el.Am fost si eu in situati din acestea si stiu ca e neplacut: Mult succes!

| Cryssbest a răspuns:

Spune-i clar si ferm.

| Cryssbest a răspuns:

Spune-i clar si ferm EXACT ce te deranjeaza la el si ai grija sa o faci intr-un fel cat mai... socant pentru el. Nu sugerez sa-ti vopsesti parul in albastru si sa te saruti cu un alt tip in fata lui, ci doar sa vorbesti cu el scurt si la subiect, si mai ales sa-i dai de inteles ca nu poate fi vorba de dragoste intre voi doi - mai ales daca te trateaza astfel, nu?
Desigur, poti sa o faci si mai subtil, sa nu ii ranesti sentimentele.
Depinde ce fel de baiat e. Daca e o fire mai sensibila, discuta cu el mai "bland". Daca il stii ca fiind o fire tupeista... reteaza-i-o scurt! Sau invata karate.(glumesc aici, dar nu se stie niciodata).

| Cryssbest a răspuns:

Era sa uit: Daca situatia se agraveaza dupa discutia purtata matur si civilizat, expune-o si parintilor lui cat si alor tai! Eventual trimite-mi mesaje "in private", pentru ca m-am confruntat si eu cu o asemenea situatie!

| BlondyBlue explică:

Pai eu i'am spus ca am prieten.si inainte sa plec eu in Spania, de o luna.tot ma zapacea sa fiu cu el.si cand m'a intrebat de ce il refuz, i'am spus ca nu IL IUBESC si o spus ca se omoara pentru mine.deci nu pot sa ii spun din nou ca nu il iubesc, cine stie ce o sa faca, si cand ma intalnesc cu el incert pe cat posibil sa il evit, dar vine dupa mine!

| BlondyBlue explică:

O sa iau cateva sfaturi de aici in considerare, multumesc tuturor! si astept in continuare raspunsuri!

| BlondyBlue explică:

O sa iau cateva sfaturi de aici in considerare, multumesc tuturor! si astept in continuare raspunsuri! :X

| BlondyBlue explică:

Si am uitat sa va spun, mai este un baiat la care ii place de mine, dar de ala si mie imi place, cred ca o sa incerc sa raman cu el, si sa nu il mai bag in seama pe asta, mersi Stefy pentru sfat, cam asa o sa fac, cand se mai atinge de mine ii dau o palma happy desi eu sunt mai timida in fire, asta este, sper sa pot scapa de el! pentru ca imi e cam mila de catelusii care se tavalesc dupa mine laughing

| BlondyBlue explică:

Mersi pishcot! trimite-mi daca vrei id-ul tau prin mesaj privat happy pup

| BlondyBlue explică:

Si totusi.nu vreau sa fiu cu el. dar nu imi vine sa cred ca nu am dormit toata noaptea gandindu-ma la el.si la ce s-a intamplat cu el. vreau sa scap scap odata de visul asta urat ce ma inconjoara. vreau sa se termine totul, si sa ma lase in pace.in ultimul timp nici nu mai stiu ce s-a intamplat cu mine.parca nu sunt aici.sunt pe altundeva! imi dau toata silinta sa fiu altcumva.altcineva.si sper ca intr-o buna zi.sa reusesc!

| MadNNNeS a răspuns:

Spune-i in fata sa te lase in pace daca nu intelege nu il mai baga in seama.

| JustSayIt a răspuns:

Pai ar trebui sa spui ca nu esti interesata, si ca vreti sa ramaneti doar prieteni(daca asta vrei) si cu tot respectul sa t lase in pace...si daca poti combina-te cu altcineva.baftawinking

| ...G@bRyEl@... a răspuns:

Spune-i in fata ca nu-l iubesti si sa te lase in pace ca ai prieten (chiar daca e adevarat sau nu). Nui mai acorda atentie si vezi ca totul decurge bine (stiu cum e)big grin

| Stefiiii a răspuns:

Pff...incurcata situatzie... nu stiu ce sfat sa iti dau thinking
daca ar pune ochii pe alta fata ar fi bine sau iesi u cu un baiat da spune'i ce s-ar putea sa se intample si poate asa in sf se va da batut tongue poate am fost de ajutor de data asta chiar nu am jtiut ce sa spun straight face