| anonim_4396 a întrebat:

Hello! In urma cu 3 zile m-a sunat prietena mea din 5 in 5 minute sa mergem sa ne plimbam si nu am putut merge pentru ca trebuia sa o ajut pe mama la bucatarie si nu prea am avut timp sa ies cu prietenii pentru ca programul meu era foarte incarcat. Ieri seara am mai avut putin timp si pentru mine si am vrut sa ies si eu cu prietena mea cea mai buna. Am sunat-o si i-am zis ca pot sa ies azi si ea mi-a spus ca ea a iesit demult cu o alta amica ( s-a mai intamplat asta odata si am iertat-o, si eram sigura ca am facut o greseala ) si i-am spus " bine ca pe mine nu m-ai chemat " la care ea "pai am crezut ca nu iesi". Daca nu avea cu cine sta ma suna din 5 in 5 minute sa ma intrebe daca vin!

Va rog ajutati-ma ca sa nu mai pun atata suflet pe prietenii si as vrea sa fiu indiferenta dar nu pot!

4 răspunsuri:
| m97 a răspuns:

O prietenie nu inseamna sa iasa doar cu tine. Adica o prietenie adevarata consta in a avea cea mai mare incredere in tine. A iesit cu acea fata pentru ca tu ai refuzat-o de atatea ori. Ce ai vrea sa iasa doar cu tine? Eu zic sa nu fii suparata si sa o intelegi. Te pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce daca a iesit cu alta fata?
Daca erai in locul ei, poate ai fi facut la fel.
Incearca sa-ti faci si tu mai mult timp.
E egoist din partea ta sa te superi din cauza asta. Pentru ca tu nu poti sa iesi, asta nu inseamna ca si ea ar trebui sa stea acasa doar pentru a-ti face tie pe plac!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca iti dedici atat de mult timp unor persoane, chiar le meriti asa cum sunt ele si cum te trateaza. Nu mai incerca sa pari indiferenta, ca daca te straduiai, totul pleca de la tine, nu de la noi. Ce-i un suflet?

| Criistyanna a răspuns:

E nu Poti ..ba poti foarte simplu. Chiar iti place sa fii folosita? Crede-ma ca si eu eram la fel. Doua din prietenele mele Vorbeau cu mine doar atunci cand nu aveau cu cine sa iasa sau doar atunci cand trebuia intr-un fel sau altul sa le ajut oh go on Hal de prietene. Exact pentru asta nu merita. SI faza e ca de cate ori stai sa vb cu ele, mereu spun " Haide ma fata tu niciodata nu vrei sa ne ajuti " ( in ciuda faptului ca eu mereu le ajut iar apoi sunt data la o parte ) si am invatat din greseli pana cand le-am spus : bai inene dar ce-ai patit? s-a blocat caseta in voi? mereu aceleasi vorbe penibile si fara vreo noima oh go on. Asa ca eu zic ca este mai bine sa ai grija de acum in colo cum iti alegi prieteniiwinking Alege prieteni care a fie apropiati sufletului tau si care sa se comporte cu tine exact ca o sora. Sau dc nu, stai si petreceti mai mult timp cu sora sau fratele tau ( taca ai ) si daca sunt mai mari cu atat mai binewinking invata sa te distrezi si in compania altcuiva si lasa prietenii. CA nu s.a optit lumea la eiwinking eu de cand sunt cu actualul meu iubit de un an si 4 luni. Chiar nu mai ofer atata atentie prietenilor pentru ca am un motiv care ma face fericita :d
Sper ca te-am ajutat si ti-am deschis putin ochii :* Bafta!