| Hhsygfn a întrebat:

Hello people! Am nevoie de ajutor.
Vreau sa o uimesc pe prietena mea cea mai buna cu cuvinte frumoase.Imaginatia mea la moment e 0.
Va rog mult. Aveti careva idei? De ex: "Esti darul vietii"."Multumesc ca mi-ai oferit prietenia".
Mersi frumos.(FUNDA)

3 răspunsuri:
| yournameplease a răspuns:

Cand plangi dupa zambetele de ieri inseamna ca ai pierdut mult.
Cand zambesti pentru sperantele de maine inseamna ca ai invatat multe.
Cand inima ti-e usoara si la bine si la greu inseamna ca ti-e plina de dragoste adevarata. Nu-mi reprosa prea mult greselile si nu ti le regreta pe ale tale, multumeste vietii ca avem pentru ce lupta, iti multumesc tie ca ori de cate ori cad am cine ma ridica, voi pierde mult dar ori de cate ori ma voi trezi in bratele tale voi zambi si voi castiga... nu voi privi in urma, nu voi mai implora nici viitorul caci totul se va regasi mereu aici si acum in inima mea si a ta!
Te iubesc!

| yournameplease a răspuns:

Ce norocos m-am simtit cand am strans sarutul tau incins intre buze, cand glasul tau mi-a izbit inima de peretii pieptului, cand privirea ta mi-a inecat rasuflarea, cand atingerea ta mi-a aprins tot trupul.
Cand iubirea ta mi-a sters din memorie tot ce era pamantesc, cand fericirea ta a devenit viciul inimii mele, cand gandurile tale au devenit valuri pentru corabia viselor mele, cand in cuibul bratelor tale s-a ridicat templul sufletului meu.
Cand cuvintele au devenit flori, florile au devenit muzica si muzica a devenit asternut de fiori prins de corzile a doua violine in care facem amor zeci de clipe pierdute-n eternitati...
Gratia divina mi-a atins sufletul prin dragostea ta...

| ruxyrusu a răspuns:

Esti ca o sora petru mine si nu stiu ce m-asi face fara tine.Te consider o prietena adevarata si as vrea sa imbatranim ca doua picaturi de apa, impreuna, sora mea de suflet.