| Diiiaana a întrebat:

Hello TPU.
Am 13 ani(impliniti)si as vrea sa impart pliante(in scari de bloc, pe strada etc). Stiu ca multi dintre voi imi veti spune sa imi vad de scoala nu de un job, dar fiind vara m-am gandit ca ar fi mai bine sa imi gasesc o ocupatie decat sa stau acasa degeaba.Deci? Ma ajutati si pe mine cu ceva site-uri, numere de telefon de la agentii? Dau funda si voturi.
P. S:Sunt din Slobozia, Ialomita si as prefera sa fie in localitate.
Va multumesc!

1 răspuns:
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Eu am 14 ani impliniti. Am buletin si toate alea. Crede-ma ca n-o sa-ti gasesti. De cand am terminat scoala, tot caut si ma interesez. Daca n-ai relatii, atunci iti zic din start ca n-o sa gasesti un job part-time vara asta.
Nu zic asta pentru ca vreau neaparat funda. Iti zic ca o sa-ti pierzi timpul degeaba cautand si nu vei gasi. Abia la 16 ani vei gasi joburi. Fiind minora, iti trebuie consimtamantul parintilor, dar vei fi de asemenea "pe cont propriu". Adica nu vor mai fi parintii asa de ingrijorati ca "unde esti" sau "ce faci". vei avea ceva libertate la 16 aniwinking
Si pentru ca m-am agitat de la sfarsitul lui mai si pana acum 2 zile sa-mi gasesc un job, iti zic ca mai bine stai. Stai si distreaza-te toata vara. N-o sa fim tinere toata viatawinking