| EleM a întrebat:

Hello TPU! Am nevoie de cintece pentru profesori.ca urmare p-u ziua profesorilor...Help!(engleza sau romana). Fundoooooooooi

2 răspunsuri:
| vicutzavicicu a răspuns:

Am un profund sentiment de mulţumire interioară şi de pace când mă gândesc la vieţile oamenilor pe care i-am atins de-a lungul ultimilor ani... Şi îmi îndrept către ei toate mulţumirile mele, fiindcă fără ei eu n-aş mai fi fost eu, cel de acum! Vă mulţumesc, dragilor, pentru că mi-aţi permis să învăţ de la voi! Vă mulţumesc, dragilor, pentru că aţi crezut în mine şi m-aţi făcut puternic! Vă mulţumesc, dragilor, pentru minunatele momente petrecute împreună. Ele reprezintă extrem de mult pentru mine - un izvor nesecat de energie şi învăţăminte. Vă mulţumesc, dragilor, pentru că existaţi! Eu sunt eu doar prin voi! Vă mulţumesc! Şi vă iubesc nelimitat şi întotdeauna viu!
Publicat de Profesor de... Fericire la 21:58 1 comentarii:
Anonim spunea...
Buna! Imi place foarte mlt ce ai scris aici si as vrea sa te intreb daca pot sa folosesc aceste ganduri ale tale pentru o felicitare adresata profesorilor.

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Gaudeamus igitur
ani de liceu
http://www.google.ro/......tp?/search
Candy- Nu ne place scoala
Trecut-au ore, zile, ani,
Trecut-au toate-n goana.
Si nu putem sa spunem iar
"Ne vedem la toamna"

2)Afara bate vantul
Se rup toti trandafirii
In clasa plang colegii
In clipa despartirii.

3)Doua mere
Doua pere
Eu iti spun
"La revedere!"

Parca ieri noi ne-am strans
si la scoala am venit
cu pasi repezi vioi si grabiti
curiosi noi eram
lucruri noi invatam
parca ieri parca ieri parca azi

bun ramas banca mea
te-am iubti indeajuns
scartzaia-i cand ieseam la raspuns
cu formule te-am scris
si cu versuri de vis
tu nimic tu nimic nu mi-ai zis

bun ramas catalog invechit prafuit
indeajuns pentru noi te-ai deschis
cati de 10 am visat
multi de 4 am luat
catalog tu ramai vinovat

bun ramas scoala mea
alti copii vor venii
ce pe scari vor zburda vor sarii
ca si noi am sarit ca si noi te-am iubit
dar acum am plecat te-am parasit

bun ramas diriginta\e,profesorilor iubiti
indeajuns pentru noi ati muncit
neplaceri v-am creat poate ca ni le-ati iertat
dar acum noi plecam v-am lasat

clopotelul va suna, noi cu toti v-om pleca
spre meleaguri straine de-acum
unde noi voi gasi clase noi si copii
clase noi, oameni noi si copii.
fundita?