| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU:* As vrea sa ma ajuti cu o problema.Mie imi place foarte mult de un baiat si el se comporta ca un bun prieten cu mine(si am fost de 3 ori cu el).Ce credeti ca ar trebui sa fac? cel care raspunde sincer primeste funidtahappy

Răspuns Câştigător
| mariutsa1234567890a a răspuns:

Dacă ție îți place să fii toata de rezervă, atunci nu ai decât să fii și a IV-a și a V-a cu el, dar eu nu te-aș sfătui.
Băieți mai sunt, și plus la asta o prietenie emult mai importantă decât o iubire.
Unicul avantaj în prietenie e cănu suferi atât de mult.
Dacă crezi că și lui îi mai place de tine, atunci încearcă ceva, dar dacă nu las-o baltă!
Ai o singură viață, nu ți-o pierde cu toți, privește atent în juru-și și o să vezi că lumea asta e plină de oameni.

8 răspunsuri:
| xBlackDreamx a răspuns:

Care a fost motivul pentru care v-ati despartit? Eu as spune sa mai incerci o data. Probabil acum ca sunteti mai mari o sa tratati relatia cu mai multa seriozitate si o sa dureze mai mult. Incercati sa nu mai faceti greselile din trecut, incercati sa aveti o mai buna comunicare, incercati sa fiti intelegatori unul cu celalalt. Multa bafta :*

| PrafMagicXd a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Motive pentru care ne-am despartit:
nu ma mai baga in seama
cand stateam cu el ma ignora total da pun pariu ca nu mai are rost sa fiu cu el..mersi:*

| xBlackDreamx a răspuns (pentru PrafMagicXd):

A..urat...atunci se schimba situatialaughing)

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Salut!
Parerea si sfatul meu sincer este ca nu trebuie sa faci nimic tu ca fata. Daca si el te place, atunci sigur iti va arata asta mai devreme sau mai tarziu.Eu zic sa nu te grabesti si sa nu faci tu primul pas, pentru ca s-ar putea ca el sa nu simta acelasi lucru pentru tine, ci te poate vedea ca o simpla si foarte buna amica.Ai rabdare si lasa timpul sa treaca.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes iti doresc!

| TwYsTz a răspuns:

Mai incurcat total! n-am ineles ce vrei de fapt?!

| grapefruit914 a răspuns:

DAca ai fost de 3 ori cu el, care e sensul sa mai fii inca o data? Adica, nu cred ca el ar mai dori relatie, dar incearca, sa nu regreti mai tirziu

| PrafMagicXd a răspuns (pentru grapefruit914):

Multumesc mult ca mi-ai redat increderea in mine.o sa incerc sa vb cu el