| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. Astazi o 2 femei de etnie roma( foarte prost crescute) s-au luat de mine si la intrare si la iesire din cabinetul doctorului meu cu pretextul " De ce intri tu inainte? Nu sti sa stai la coada? ". Mentionez ca eu aveam programare si aveam dreptul sa intru inaintea lor. Cand am intart au tras de hainele mele sa ma traga inapoi ca niste salbatice ( sa imi scuzati expresia ). Iar cand am iesit chiar au tras putin de o suvita de a mea. Eu m-am intors si le-am spus sa aiba grija cu comportamentul acela, m-am abtinut sa nu le dau doua palme. Acum ma simt injosita deoarece mai era lume e hol. Am procedat bine ca nu m-am us la mintea lor, dar totusi le-am atras atentia? Imi venea sa le iau la bataie, dar mai era si doamna doctor in cabinet si daca faceam zarva se auzea si o respect enorm pe dansa, e o femeie minunata. Acum credeti ca am procedat binee asa? Sau cum trebuia sa reactionez? Ma simt cam "fraiera" ca nu le-am mai zis nimic.

Răspuns Câştigător
| RespiraSiInspira a răspuns:

Sincer nu stiu...cand este vorba de oameni civilizati, intotdeauna exista o metoda corecta de a proceda, insa cu specimenele astea nu stii niciodata.In orice caz ai facut bine ca nu te-ai coborat la nivelul lor.P.S:Atunci cand te duci intr-un loc unde stii ca sunt multi tigani, nu te du singura.Cum pari destul de bine crescuta, sunt sigur ca comportamentul asta de aborigeni te-a socat putin.Numai bine happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are rost sa te pui cu tiganii, aia nu inteleg nici de vorba buna, nici de bataie

| SuntFataa a răspuns:

Va multumes tuturor care ati irosit o bucatica din timpul vostru pentru a ma ajuta happy