| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Hello TPU! Intrebare:ati avut vreodata un/o prieten/a adevarat/a? Care sa nu va minta sa va fie mereu aproape cu care sa nu va fi certat niciodata? Doar din pura curiozitate ca nu stiu daca exsista sau nu prieteni adevarati. Funda celui mai complex raspuns :*

4 răspunsuri:
| Alexutzapoopuic a răspuns:

Da, inca am, prietena mea ce mai buna pe care o cunosc de cand, pai m/am nascut, si chiar daca nu am fost tot timpul impreuna, ne/am ajutat mereu, si ne mai certam cateodata, dar apoi faceam pace dupa 2 minute ne ceream scuze si radeam din ce prostii ne certasem, nu aveam niciun secret, spuneam absolut totul chiar daca erau chestii nesignifiante, cred ca cel mai important e ca un prieten sa te accepte asa cum esti si sa te ajute cand ai nevoie.

| neutrino a răspuns:

Din fericire exista, rar cei drept, dar exista. Acum sa nu-ti inchipui ca doi prieteni au intotdeauna aceleasi idei, aceleasi pareri. Nu, dar ei intotdeauna stiu sa-si expuna punctul de vedere si eventual, atunci cand este cazul, sa recunoasca acolo unde au gresit.

| Lily333 a răspuns:

Exista prieteni adevarati, dar trebuie sa lupti din greu pentru ei. Eu n-am avut un prieten adevarat la gradinita, dar ne-am dus la scoli diferite, ea a devenit fitoasa si ea a ramas asa, am intretinut relatia cu greu pana acum, si intre timp a revenit la vechea ei personalitate, dar deja nu mai eram prietene. Eu nu am luptat pentru ea, acum trebuie sa gasesc alta prietena, si credeam ca am avut una in ciclul primar, dar nu era pritena mea, era o persoana cu "fruntea ingusta" care nu avea pe nimeni cu care sa stea. Acum sunt pe cale sa am alta prietena, problema e ca nu ne asemanam prea mult, dar contrariile se atrag. Dar trebuie sa lupti din greu pentru un bun prieten, sal intelegi si sa te inteleaga, unele fete isi spun "BFF" chiar daca se cearta si se mnt intr-una, nu, asta nu e prietenie, prieteni se-nteleg si chiar daca nu sunt de acord intr-o privinta isi spun parerile si se inteleg in continuare, si chiar daca se rivalizeaza la scoala tot sunt prieteni. Cam asta inteleg eu prin prieten, nu amic, BF, sau altceva, prieten!

| Florina_Anca_1999 a răspuns:

Da,exista.eu am astfel de prietene.iar pe langa ele, cea mai buna prietena mi-e si mama.ma inteleg super bine cu ea.