| Cosmy_9069 a întrebat:

Hello TPU., pentru ca se apropie vara as vrea sa slabesc cateva kg. [ cam 10.]. As vrea sa imi dati cateva sfaturi [ dar fara pastie; DOAR CEAIURI ]. FUNDITA SI VOT, bineinteles. MS muult!; x!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru cultura ta generală, ceaiurile nu slăbesc, sunt doar adjuvante!
O alimentație săracă în calorii dar totuși să asigure minimul necesar de vitamine, săruri, etc. pentru buna funcționare cât și exerciții fizice zilnice pentru a arde caloriile.
http://calorii.oneden.com/
Trebuie să înveți să mănânci ca ulterior acesta să fie un mod de viață. Mâncăm ca să trăim, nu trăim ca să mâncăm!
Pa, pa.

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Te inteleg si eu vreau sa slabesc un pic vara asta asa ca am sa-ti zic cum sa faci : deci dimineata cand te scoli poti sa iti faci un mic dejun cu paine prajita ceai verde dar facut slab "il gasesti la magazin " la o cana de 300g un pliculet sau la jumate un pliculet, sa nu mananci de la 6 seara sa mananci cate un pic din fiecare dar sa nu mananci dupa 6.Sa mergi pe jos adica fara masina,autobuz, taxi pe jos si cand trebuie sa mergi cu gunoiul oferate tu,fa alergari in aer liber, fa in casa genoflexiuni,flotari,abdomene, scoala alergari cum faceti la scoala, si ai sa vezi ca merge

PAPA te-am pupat :*