| SaRiNoOtZa a întrebat:

Hello TPU! Va urez un An Nou Fericit si toate dorintele voastre sa se implineasca.Venind vorba de dorinte:Cate dorinte poti sa iti pui de Anul Nou?hee hee Multumesc!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu-mi pun nicio dorință, Dumnezeu știe ce îmi rezervă noul an.
Distracție plăcută și sărbători fericite!
Pa, pa.

| marrr a răspuns:

Iti pui cate vrei tu, dar trebuie sa crezi in ele ca sa se indeplineasca. Eu am numai una foarte importanta, aceea de a fi cu totii sanatosi!

| rrarres a răspuns:

Din cate stiu eu o dorinta. Fundita?big grin

luciana
| luciana a răspuns:

O singura dorinta si dupa ce inchinati si ciocniti paharele, sa ai in gand mereu dorinta si ar fi bine de ai, sa aprinzi un artificiu ( din acelea mici de mana,- licurici ) pe care sa il arunci afara privindu-l cum arde pana se stinge. Se spune din batrani ca daca arde tot, atunci cu siguranta ca dorinta ti se va implini dar, trebuie sa ti-o doresti asta cu mare ardoare. Apoi distractia de dupa, va continua cu mai mult elan. Un an cu bucurii si un revelion de neuitat! Toate gandurile mele de bine si fericire sa te insoteasca aceasta noapte. Te imbratisez, Lucien.

| andra4u a răspuns:

Iei un ciorchine de struguri cu 12 boabe si fiecare boaba reprezinta o luna a anului, iti pui 1 dorinta pentru fiecare an.

| biutzacool12 a răspuns:

La fiecare inceput de ani iti pui o dorininta iar la Revelion se va indeplini deci raspunsul la intrebare este o dorinta