| HomeLoveSwety000 a întrebat:

Hello TPU!
Vream sa va intreb, in vara asta vreau sa-mi fac varfurile la par roz

Răspuns Câştigător
| Izaya112 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa iti faci varfurile de la par roz prima data ar trebui sa ti le decolorezi, iti poti lua de la farmacie praf pentru decolorare si oxidant ambele la vreo 6 lei. Apoi in loc sa iti iei un nunatator roz care te-ar costa cam 30 lei daca il iei de pe internet cum m-a costat pe mine nuantatorul verde mergi frumos la farmacie si iti iei o sticluta de fuxina cu 3 lei. Iti dai cu ea pe partea de par decolorata si o diluazi cu apa inainte dar foarte putin ca sa te tina ceva vreme ( gen 2 saptamani). Iti zic nu are rost sa iti iei nuantator, tine putin si e si scump. A da... fuxina o sa se ia putin pe piele (nu se mai ia dupa ce te speli stai linistita) da trebuie sa stai cu ea pe par cam o zi dupa te poti spala ca sa intre in par, daca te speli imediat nu o sa se prinda nimic (bine inteles ca iti poti lasa parul desfacut si sa ti-l usti inediat dupa ce ai aplicat). Deci in concluzie iti mei face parul roz cu doar 10 lei. big grin Succes la decolorat si vopsit. happy

1 răspuns:
| Liviu a răspuns:

Daca nu iti tai si o ureche nu faci nimic.Mna,lasand gluma deoparte. Vrei ceva extravagant? Sfatu meu, nu te vopsi. Poate nu iti place cum iti sta.Ia-ti mai bine un spray colorat care dupa o spalare isi revine la normal parul. Punem cazu in care iti faci damblaua si nu iti place.Ce ii faci? Iti tai varfurile?, Te chelesti pentru ce? ca nu ai de lucru? Sfatu meu e sa iti iei un spray big grin special pentru par, si vei vedea cum iti sta cu roz. Evident, poti incerca si alte culoriwinkingPoate iti sta mai bine happy