| deea2sabau a întrebat:

Helloo :* am nevoie de sfaturile voastre. Acuma o luna am cunoscut un baiat e dintr-un sat apropiat cu mine. Inca din prima zi am vorbit de parca ne cunosteam de-o viata. Vorbeam seara cu orele la telefon pentru ca ziua mergea la munca laughing. Ne-am vazut de multe ori, ne intelegeam ft bine, doar ca eu nu sunt genu sa-mi pun sentimentele pe tava si tot timpul imi spunea ca nu-mi pasa de el, dar ce-i drept ca m-am atasat de el. Duminica am avut o nunta comuna si nici macar n-a venit la mine sa ma salute si noi cu o seara inainte am vorbit. Nu pot sa inteleg ce s-a intamplat? Inca sunt socata... De sambata n-am vorbit deloc. Vreau sa-i sterg nr, tot! nu mai vreau sa am nici o legatura cu el... voi ce ziceti? Mi-e asa de greu

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Erati la o nunta...ar fi fost ciudat sa vina la tine doar asa. Lumea ar fi inteles ca sunteti impreuna si toate cele in timp ce tu oarecum l-ai respins. Nu a vrut sa creeze neintelegeri sau sa faca o impresie gresita celor de pe acolo.
Te asteapta sa te decizi, de aceea nu spune nimic. Asta sau pur si simplu s-a saturat de comportamentul tau si a decis sa te lase balta.
1 din 2. Cel mai bine ar fi sa-i spui ce simti, asta daca simti ceva cu adevarat... Daca nu-i spui nimic atunci ii poti sterge de pe acum numarul, tot!
Este alegerea ta, s-ar putea sa te astepte, nu ai ce sa pierzi daca ii spui ce simti.
Succes!

| Northern a răspuns:

Il poti suna si sa-l intrebi de ce a procedat asa. Cred ca ar fi o decizie mai buna decat sa ii stergi numarul de telefon si sa te prefaci ca nu il mai cunosti.
Incearca sa nu faci lucruri pe care le-ai putea regreta mai tarziu. Mai bine te asiguri. happy

| deea2sabau explică (pentru Northern):

Eu nu-i scriu... ar trebui s-o faca el, dar nu are curajul necesar stie ca sunt suparata foc pe el

| Xpressurself a răspuns (pentru deea2sabau):

Sa nu-i scrii. eu ii urez bafta sa-si gaseasca o fata care sa-l iubeasca. tu ramai cu sentimentele tale pretioase de printesa egoista.