| anonim_4396 a întrebat:

Helloweenul se apropie!
La scoala se face petrecere.
Noi suntem clasa a 7 a.
Si trebuie sa facem o sceneta, un proiect in grup etc.
Dar noi nu ne intelegem deloc.
O colega vrea sa dansam pe melodia lui Justin Bieber Baby O_O
Alta colega vrea sa facem sceneta de dragoste.
Alta este super mega obsedata de MJ si vrea sa faca ceva de el, si se cearta intruna cu obsedata de Biberon.
Baietii daca ii vorba de ceva de dragoste ei nu vor sa faca.
Plus ca trebuie sa decoram sala in care va fi petrecerea, si cum eu sunt sefa clasei eu trebuie sa fac totul, nu este corect!
Am inca doua proiecte de facut plus Helloweenul, nu cred ca voi face fata!
Sunt prea solicitata.
Ceilalti spun ca eu trebuie sa fac pentru ca sunt sefa clasei, dar eu nu sunt de acord, pur si simplu vreau sa fiu ajutata.
Plus ca ideea cu dasatul este cam naspa(de fapt super naspa). Eu am sugerat sa facem ceva de Helloween, dar ceilalti nu ma inteleg deloc, fiecare se gandeste la magaria lui.
Am vorbit si cu profa si ea a spus sa cadem noi de comun acord.
Dar noi... Unul trage in sus, altul trage in jos, si numai iese deloc!
Deja m-am plictisit de atata cearta.
Petrecerea este joi si noi nu am facut nimic!

Eu nu vreau sa se destrame sceneta, sau ce naiba va iesi de aici.
Ce sa fac?
Niste sfaturi?
Please!

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai de ce nu faceti fiecare cate ceva, daca unii dintre colegi vor sa faca ceva in doi in trei in patru sau mai stiu eu e treaba lor, tu fa despre Halloween ca asta vrei cred ca e cel mai bine.

| myha a răspuns:

O sceneta in care sa si dansati.
De asemenea puteti sa va constumati, ca la un bal mascat, si sa se faca o sceneta cu fantome, morti, numai ciudatenii. Cu siguranta ar iesii bine.

| Satan13 a răspuns:

Tragi la sort/impui parerea ta.Ca doar esti sefa clasei, nu?

| DennK a răspuns:

Fa totul cum vrei tu, pana la muzica...muzica.happyaveti microfon? daca da sau nu oricum anunti dansul, pasi de dans... ceva d genul.
decoratii:fa totul cum vrei tu...recomand bostani "scobiti"inauntri si cu fete suparate, fericite, ispaimantatoare.etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alegeti si voi ceva din filmul Step up 1, 2 sau 3, sau You got served sau stomb the yard.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faceti o sceneta specifica sarbatorii si la un moment dat poate aparea pe fundal MJ-Thriller(ar merge perfect). Ca sa impaci si capra si varza, poti introduce in scenariu la un moment dat un mic moment de divertisment, cu cativa pasi de dans pe melodia Baby.Pentru un scenariu bun, consulta-te cu clasa si selecteaza cele mai bune idei, pe care sa le introduci in acesta.Roaga-i pe colegii tai sa te ajute cu decoratiunile pentru ca totul sa iasa bine; nu te poti ocupa singura te toate si ar trebui sa inteleaga lucrul acesta.Succes si distractie placutawinking.