| patry_6602 a întrebat:

Helo.in ultimul timp am mainile foarte reci, ma simt tot timpul obosita, am intepaturi la splina si nu stiu, ar putea sa fie ceva simptome ale leucemiei sau ceva?(euu stiu ca am mai multe globule albe decat rosii sa specific asta dar...happy.va >multumescbig grin<

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti avea mai multe globule albe decat rosii, nimeni nu are asa ceva. Deoarece globulele albe (leucocitele) au valori intre 4000 si 9000/mmc, iar globulele rosii (hematiile) au o valoare normala de 3.5-4.5 milioane/mmc. Pe de alta parte, simptomele tale nu inseamn ca ai leucemie, e putin probabil.
Bine ar fi sa-ti faci niste analize uzuale pe care sa ti le interpreteze un medic, nu cine stie cine, fiindca asa ajungi sa te sperii din nimic.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ce-ar fi sa incerci parerea unui specialist? Astrograme nu stiu sa fac, nici sa dau in carti sau in bobi, nici sa citesc in cafea!