| anonim_4396 a întrebat:

Helou.love struck Am o problema cu un coleg in clasa.Deci.eu ma nteleg cu un baiat[sa ii zicem X] dar nu suntem impreuna.Lui nu ii place de mine, nici mie de el, dar vorbim zilnic pe mess.intr-un cuvant suntem prieteni buni. Colegul meu de clasa ma enerveaza spunandu-mi ca e iubitul meu[X], ca nu stiu ce.ma tot ameninta ca il bate, il tot imita, se rade de el, si eu nu pot accepta toate astea.Totusi eu nu permit nimanul sa imi jigneasca cercul de prieteni.Am incercat sa ii explic colegului meu ca doar suntem prieteni[eu si X], ca nu sunt cu el, ca nu imi place de el, ca nu ma palce, dar degeaba.Toti cred asta.
Ieri baiatul respectiv[X] a venit la scoala la noi si statea cu baietii de la mine din clasa si cu un coleg de-al sau si m-am dus sa il intreb ce face. Mi-a raspuns insa ceilalti au inceput sa zica"Hai Iustina[ca asa ma cheama:d] nu iti saluti iubitul?" Normal ca era o situatie rusinoasa si pentru mine si pentru el.Cand am venit inapoi la colegele mele, ele dej erau iesite la poarta scolii sa vada cum arata, sa vada ce vorbim etc. Iar m-am simtit prost pentru ca. la o adica, e viata mea si vorbesc cu cine vreau eu, si mie trebuie sa imi placa cum arata, nu colegelor.Si toate se uitau la el si vorbeau [va dati seama cum se simtea baiatul respectiv]. Mentionez ca el[X] e de aceeasi varsta cu mine, ne stim numerele de telefon, avem prieteni comuni, ne cunoastem printr-o intamplare superbalove struck I e super dragut si atent.
1.Cum asi putea sa il opresc pe colegul meu sa nu mai creada ca sunt cu baiatul acela[daca nu il bag in seama mai tare zice si daca il chem pe X degeaba.ca el e la alta scoala:d]
Deci Cum sa rezolv situatia?

va multumesclove struck
Funda +vot la toata lumea:**

1 răspuns:
| UPT a răspuns:

Ai mai multe variante:
1. Il ignori pe baiatul ala naspa, sau ii dai o palma daca devine foarte cicalitor. Si ii spui ca asta ii trebuie ca e nesimtit.
2. Cand vine la tine colegul, il iei si il pupi, spunandu-i mai apoi: "Daca eram cu el, te mai pupam pe tine? Fraiere!" (daca vrei sa faci asta, vorbeste mai intai cu X, ca sa stii daca il va deranja sau nu.
3. Incepi sa faci si tu misto de el, in genul: "Te oftici ca suntem impreuna. Foarte bine, el ma are pe mine, si ne sta bine impreuna. Nu este gay ca tine, fara gagica!". la fel, recomand sa vb inainte cu X.

Daca imi va mai veni vreo idee, am sa-ti dau mesaj.winking
Bafta!