| Z4 a întrebat:

Help
Deci, eu vreau sa invat, am ambitia in mine si nu ma las.vb aia sunt luptator. Dar NU pot, ori cata vointa si ambitie am tot nu reusesc, sa invat si sa memorez la, maxim". Simt ca sunt obosit ca nu,, ma duce capul". (daca intelegeti ce vreau sa zic)
Am nevoie de ajutorul vostru...
Invat, muult, dar e muult de retinut, si e greu+ca sunt si obosit...foarte greu sa tin pasul
VA ROGG HELP,
ce as putea face...sau ce medicamente sa iau... ORICE

1 răspuns:
| ClarissaMrc a răspuns:

Depinde si in ce clasa esti.
Dar cel mai eficient ar fi, cel putin la mine a mers, o zi sa nu faci nimic. Pur si simplu nu faci nimic iti bagi castile in urechi si te plimbi prin parc, toata ziua. Poate intalnesti si pe cineva. nu se stie.
A doua zi, esti curat, ai mintea limpede si esti relaxat. Te apuci de la inceputul lectiei. Citesti cu atentie si incerci sa iti imaginezi in cap ca practica, adica cum s'ar intampla in natura definitia respectiva (ajuta la fizica, biologie, romana etc.) sau rogi pe cineva, care sti tu ca intelegi de la el, care iti explica pe intelesul tau, si il pui sa te ajute, cu CALM.
Face minuni.:* Sper ca te'am ajutat. happy