| anonim_4396 a întrebat:

Help! M`am implicat intr-o relatie. dar nu stiu cum s`a intamplat. adica nu`mi doream lucrul acesta dar s`a intamplat. si problema e ca nu-l plac deloc. el ma place mult dar eu pe el nu...ce sa fac?
sa ma despart de el? dar cum sa fac asta fara sa-l ranesc? Va rog Help.Dau FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Spune-i ca s-a intamplat din greseala, ca nu e ok ce se intampla si ca tu nu tii suficient la el pentru a avea o relatie. Presupun ca te va intelege.

Multa bafta.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sincer? Esti inconștientă! Zici "da" când inima ta strigă din toate puterile..."nu"?
Eu zic că-l rănești foarte rău dacă mai lași timpul să treacă.
Poartă o discuție civilizată cu el și-i spui adevărul. Succes.

| mikey06982 a răspuns:

Eu la fel am patit asta, si am comis o greseala mareee.I-am zis ca vreau sa ne despartim atunci cind se simtea enorm de rau si avea nevoie de mine pentru a-l sustine, trecea prin momente dificile. Dupa asta am regretat foarte mult.Te sfatui sa-i zici cu calm, te va intelege daca te iubeste cu adevarat...Iti zic deodata ca nu va fi usor pentru niciunul chiar si daca te simti pregatita, dupa ce ii vei spune vei cadea intr-un fel de depresie, pentru ca iti vei da seama ca in acel moment ai pus punct unei relatii si ai distrus sperantele unui om...Iti zic toate astea ca sa fii pregatita desi stiu ca adevarul doare
Bafta :***

| alevip a răspuns:

Nu exista"nu stiu cum s-a intamplat" e clar ca faci prostii faar sa gandesti consecintele poti rani grav persoana de langa si ai face bine sa pui punct cat mai repede.

| IngerasMiqutz a răspuns:

Pai..incearca sa porti o conversatie cat se poate de serioasa cu el straight facesi explica-i fara sa-l ranesti.straight face

| anca334 a răspuns:

Uite eu spun asa sa nu il minti sa ai spui a nu il placi si ca puteti sa ramaneti doar prieteni