| ~p!$iii~ a întrebat:

Help! Maine, mama, dupa masa de pranz, va sparge gheata si ii va spune-i tatei de prietenul meu cu care sunt de 2 lunihappy. Mama la cunoscut acum 5 saptamani, stie ca suntem impreuna, ca ies cu el, nu are nimic impotriva noastra, dar a zis ca e drept ca si tata sa afle[el e o fire mai exigenta]. Acum vine problema, cum sa'l abordeze, cum sa inceapa? Ce sa'i spuna ca sa vrea sa il cunoasca si sa fie de acord cu relatia noastra? Mentionez ca eu am 14 ani[am term a7-a] si el 15 [intra la liceu], am terminat cu rezultate destul de bune anul asta media 9, 91, dar mama a zis ca tata n'ar fi de acord dintr'un singur motiv: ca ma las de scoala, insa nici nu poate fi vb de asa ceva la mine, eu vreau sa term scoala, liceul, o facultate, si un viitor bunhappy e primul baiat pe care vreau sa il prezint, il iubesc mult, si chiar as vrea sa raman cu elsad Pentru cele mai bune sfaturi:Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Pai.trebuie sa fie calma si tatal tau sa fie calm. Ar trebui sa ii explice ca esti la o varsta in care simti nevoia unui prieten langa tine, desi ai 14 ani! Chiar daca ai terminat cu medie mare nu cred ca ti-ar aduce tatal tau baieti in casa! Deci trebuie sa ii spuna cu mult calm, ii explici si tu ca desi ai un iubit nu ai sa lasi de carte ai sa inveti la fel de bine poate si mai bine pana acum, si vei avea grija de tine si de ei!

2 răspunsuri:
| AleXandra649 a răspuns:

Sa gaseasca momentul in care e calm sa-i spuna, iar tu sa-i spui ca vei fi la fel de silitoare in continuare pentru ca iti pasa de viitorul tau si vrei sa ai un viitor bun apoi spune lucruri bune despre el de ex: e harnic, invata bine, etc. sper sa-ti fi fost de ajutor. Pupici:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miley are nou cont pe youtube http://www.youtube.com/TheNewMileyMandyFans