| any007 a întrebat:

Help! pls...fosta prietena a actualului meu prieten "s-a combinat"(scuze de limbaj) cu un tip pe care l-am cunoscut in timpul relatiei mele cu actualul! nu stiu ce sa fac! sa ii spun ca am iesit cu el?(asta ar insemna ca l-am inselat! si nu vreau sa creada asta pentru ca tin fff mult la el), pe de alta parte ar putea afla de "aventura"(am iesit o singura data impreuna si el a incercat si a reusit sa ma sarute) de la fosta lui(si nu numai caci imi stie parola de la mess si mi-a citit corespondenta pe e-mail deci poate sa il sune si sa si sa afle ca nu am vorbit cu el doar pe mess ci ne-am cunoscurt si fata in fata!). Ce sa fac? sa ii spun tot adevarul? mi-e teama sa nu afle.multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff...cred ca e mai bine sa faci ink de la inceput lucrurile cu cap. Dar acum asta e.Mai greseste omul.Este o situatie destul de neplacuta si pentru tine dar va fi mult mai neplacuta pentru el.Eu una nu as putea sa iert daca prietenul meu m-ar insela iar daca sa zicem ca l-as ierta nu as trece deloc usor peste chestia asta si nu as putea sa uit.Si uite asa incet incet s-ar duce toata relatia.Nu ai facut bine ce ai facut dar nu vreau sa-ti fac si eu reprosuri pentru ca, cred ca esti si asa destul de certata cu tine insati.Cred ca daca nu poti sa faci in asa fel incat el sa nu afle atunci e mai bine sa ii spui.Nu il cunosc sa stiu cum va reactiona dar nu prea ai de ales.Incearca sa-l impaci cumva.Sa ii arati ca a fost o greseala si ca nu se va mai repeta si fa-l sa creada ca i-ai spus pentru ca te simteai vinovata si nu pentru ca te simteai presata si iti era frica ca o sa afle. Oricine merita o a doua sansa:*. Iti urez mult noroc:*