| .;x;x FaTha KrE tHe IuBeshTee;x;x. a întrebat:

Help! va roog! Mie imi place de un baiat care este cu doi ani mai mare ca mine. A fost cu mine in scoala dar acum este la liceu... Cat a fost cu mine in sc nici nu il vedeam dar dupa ce a plecat din sc ( dar inca venea in sc pentru ca era cu o fata din sc) mi-am dat seama ca il plac... El este f dragut dar nici macar nu stie ca exist. A luat id prietenei mele cele mai bune si acum si ei ii place de el. Ce sa fac? (ps: el are prietena acum, dar nu mai este fata din sc)

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

In primul rand el are o prietena. In al doilea rand prietenei tale celei mai bune ii place del. Eu daca as fi in locul tau as renunta la el dat fiind ca de fapt tie iti place pentru ca ti-a spus prietena ta cat de dragut e si altele. Tu de fapt nu il placi dar prietena ta da. Ajut-o sa il cucereasca. Tu poti gasi si alt baiat.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca are deja o relatie ce te mai complici atat sa il ai? Respecta-le relatia!

Răspuns utilizator avertizat
| deeabubu a răspuns:

Daca iti place tipul cu adevarat te-ai bucura ca el este fericit cu altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La voi se cheama efect intirziat.Ca sa contracarati efectul chemati-l inapoi la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l placi deloc.esti doar invidioasa pe tipa cu care e el.si vrei sa il iei.creti ca-l meriti mai mult tu decat ea.asta e invidie, si egoism.are si ea dreptul la fericire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si afla daca aveti ceva in comun. daca totul este diferit la voi sau daca nu prea vrea sa vorbeasca cu tine nu cred ca este potrivit pentru tine. Mult succes!