| broscutsaaa a întrebat:

Here we go again.
De vreo 2 luni, ne-am facut un grup de prieteni. Prietena mea s`a cuplat cu unul dintre baieti dupa ce a aflat ca el o iubea in secret. laughing A fost totul bine, lapte si miere. Chiar se vedea ca tine la ea si chiar si ea incepuse sa tina la el. El a plecat la mare o saptamana, si dupa ce a venit, ea s`a purtat putin cam urat.
Dupa 3 zile in care n`a bagat`o in seama, el s`a despartit de ea.
I`a zis "Pur si simplu nu te mai iubesc", si ea l-a crezut. Dar noi nu. Si cand zic "noi", ma refer la restul grupului. Acum am cam facut tabere, fete la fete si baieti la baieti. Dar se vede ca inca tine la ea, de fiecare data cand trece se da in spectacol, si trece exact pe unde sta ea.
L`am intrebat acum cateva zile daca mai tine la ea, si mi-a raspuns ciudat. A spus ca "Acum imi place de fosta".
Dar iarasi, nimeni nu il crede.
Deci, ce poate fi in capul lui? Pur si simplu nu il crede nimeni ca a uitat`o, dar el tine cu dintii de faptul ca nu mai tine la ea. straight face

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ei doi ar trebui sa se poarte un pic mai matur. O discutie poate rezolva totul.Plecati voi restul grupului si lasati pe ei sa vorbeasca

1 răspuns:
| Psihologul a răspuns:

Daca ii spui unui om ca e nebun el o sa spuna ca NU este.
Asa e si cu amicul tau. El tine mult la ea dar incearca sa isi impuna sufletului ca nu o mai iubeste, tocmai pentru ca (asta crede el) ca o poate uita! Dar ii face mai mult rau.
Incercati sa evitati grupul de fete, tocmai ca sa nu-si mai aminteasca de ea.

Sanatate.