| ALeXsSaY a întrebat:

Hey. a fost careva dintre voi la psiholog? eu voi merge maine si nu stiu ce si cum sa fac. Adica, sunt timid de fel si o sa ma blochez. Cum incep? ma prezint sau astept sa ma intrebe el ceva? cum procedez, va rog sa imi spuneti sad Funda pentru cel ce ma ajutawinking

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu am fost si nici nu o sa ma duc, e o pirdere de timp! Banuiesc ca ai o problema de ai ales sa mergi la psiholog.N-ai de ce sa te blochezi, doar raspunzi la intrebari si spui ce ai pe sfluet sau ce probleme te macina!

| MariusCs a răspuns:

Eu unul nu am fost, dar colega mea de banca viziteaza des un psiholog, si este chiar o fata normala cand o vorbesti cu ea. si ea tot la fel ca tine este timida, etc. si i-si da drumul greu sa vorbeasca cu persoane necunoscute. Cred ca acolo psihologul o sa i-ti puna intrebari, cred ca ar fi bine daca tot te duci sa ii spui totul, pentru ca este acolo ca sa te ajuta, aaa si sa nu crezi ca persoanele nebune ajung la psiholog. Multa bafta.

| mikilaina a răspuns:

Buna,
Daca esti timid, de ce nu incerci consilierea psihologica online? Esti la tine acasa si vorbesti cu un psiholog pe chat. Iti las si un articol care sper sa te ajute http://www.topexperti.ro/......a-spui-_76 Numai bine