| Loloannna a întrebat:

Hey, A reusit cineva sa slabeasca 14 kg in 2 saptamani jumate? Eu as vrea sa slabesc pentru ca m-am ingrasat si nu ma m-ai suport pur si simplu imi vine sa urlu cand ma uit in oglinda.
M-am informat cate calorii trebuie sa ard ca sa slabesc 1 kg[1kg=3000 calorii] eu vreausa fac o Ora pe Banda(1000calorii)si o Ora la sala aerobic(1000calorii)
Dieta:trebuie sa fie cam stricta:dimineata:suc natural de mere(2mere verzi)
Pranz:2 fructe(mere, capsuni, portocale...)
Seara:nimic
Credeti ca o sa mearga, va rog nu spuneti ca e prea strict pentru ca doar Asa pot slabi, vreau sa stiu daca o sa mearga si daca a slabit cineva 14 kg intr-o saptamana jumate

1 răspuns:
| MauiStatue a răspuns:

Normal ca nu. Organismul e ca o masina. Daca nu are benzina, nu merge.
O sa dai in anemie, degeaba iti impui tu ca mananci fructe, ca organismul tau nu va asculta de mintea ta. Ai nevoie de cel putin proteine, ca sa te tina in forta. Numai incearca, iti garantez eu 100% ca mai mult de 3 zile nu iti rezista corpul cu dieta aia.
Slabitul in timp scurt, iti face rau. Lasam deoparte sanatatea ca vad ca nu te intereseaza; dar te poti alege cu vergeturi fiiindca, pielea nu isi recapata elasticitatea intr-un timp asa de scurt. Dar daca tu vrei asta, n-ai decat. Mai bine gandeste-te cum faci cu dieta aia, decat sa ramai cu vergeturi pentru tot restul vietii. Cum ai stat pana acum cu, kg alea in plus, mai poti sa stai inca o luna cu ele. Mai bine ai intreba ce alimente sa mananci.winking Si va trebui sa respecti dieta aia mereu. Crezi ca daca slabesti kilogramele alea, te poti intoarce la obiceiurile proaste fara sa pui pe tine, inapoi? Nu tongue