| AliceSavemydreams a întrebat:

Hey. Aaaam si eu o intrebare...Sunt momentan clasa a VII-a, dar as vrea sa imi fac o parere.Cum vi se pare liceul Gh.Lazar? Adica. dintre Lazar, Cosbuc si Vianu, cam ce ati alege si de ce? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Ancutzzaaa a răspuns:

Mei. cica vianu e cel mai bun. dar am auzit ca e cam de fite :-s lazar mi se pare ok.acolo vr si eu big grin dar daca ajungi acolo trebuie` sa inveti. pana nu mai poti.si cosbuc. e nasol.numai fitzosi si ciudati. asta stiu sigur ca am prieteni acolo.

| biscuiticuciocolata a răspuns:

Paaihappy eu sunt in lazar de ceva timp.si sincer e GENIAL! oameni geniali profi geniali, activitati extrascolare geniale:X asa ca tongue lazaru e cel mai buntongue vianu e naspahappy am prieteni acolo.si cosbucthinking nu prea stiu. dar lazaru' :X

| irinnaa a răspuns:

Draga ancutzza, cine ti-a zis tie ca in Lazar trebuie sa inveti pana nu mai poti? Fiecare invata cat vrea si cat considera ca ii trebuie happy Si nu stiu totusi ce intelege toata lumea prin "fite" dar asta e deja alta poveste. Eu una, dintre toate liceele mentionate, ti-as recomanda sincer Lazarul. Bafta la examene happy

| JustMe5930 a răspuns:

Lazarul e cel mai bun dintre cele mentionate. Cosbuc arata naspa, cam ca o scoala generala sau mai rau. E la capatul lui 69, asa ca iti va lua destul sa ajungi la el(asta daca nu locuiesti in zona). E bun liceul, nu pot sa spun ca nu e, dar datorita distantei l-am cam scos din calcul. Plus ca este intr-o zona destul de izolata, nu ca lazurul langa care e Cismigiul, Sau Vianu cu parcul si bulevardul Kiselef. Dar in orice caz, Lazar mi se pare cel mai tare. Are toate profilele, asa ca te poti transfera in cadrul liceului daca ai sa realizezi ca ai ales gresit. Este central, cu multe locuri pe unde sa te plimbi. Are multe activitati extrascolare, proiecte de tot felul. Mi se pare o alegere foarte buna.