| MirelaR01 a întrebat:

Hey! Am 13 ani și îmi apar foarte multe coșuri. Nu mă dau cu fond de ten, iluminator etc. În urmă cu un an, când nu aveam coșuri mi-am luat un exfoliant pentru față și am mers la dermatolog cu acel produs. Și mi-a spus să nu îl folosesc, pentru ca exista niste particule in exfoliant care pot intra in pori si se pot infecta.
In ultima perioada au inceput sa imi apara coșuri si nici nu stiu ce sa mai folosesc. Și acum am văzut un set pentru curațarea tenului pe un catalog, (fără exfoliant) și aș vrea să mi-l iau, dar mama nu prea e de acord pentru ca zice că poate nu-s bune, că am mai luat o cremă-exfoliant destul de mare și nu am folosit-o din acea cauză. Și eu am citit pe net că acele creme/uleiuri pe care aș vrea să le iau acum ( gel pentru curățarea tenului, ulei din arbore de ceai, de care am mai avut si încă o cremă) nu fac rău tenului( adică iritație sau reactii adverse) și sunt si pentru ten gras, adică tipul meu de ten.
Într-un fel, nu aș vrea să dau banii pe ele și apoi să văd că mă irită (mai ales că am 13 ani și unii spun că la vârsta asta să nu imi dau cu creme) și să nu le mai folosesc, dar in același timp aș vrea și să le incerc, să văd, poate chiar mă ajută.

Voi ce ziceți? Urgent, comanda de pe acel catalog trebuie să o dau azi.
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta cremele te vor face sa ai mai multe cosuri.

| cristiannvalentin a răspuns:

Doar spala-te bine pe fata cand vii de undeva si seara..incearca sa nu ti mai atingi fata si cu siguranta o sa-ti treaca candva. E 13 ani, e ceva normal sa-ti apara happy