| anonim_4396 a întrebat:

Hey sad sad sad! Am fost prieteni o perioada, el ma place mult, dar pe mine nu ma atrage fizic, NU e urat, dar nu e genul meu si nu ma atrage nici macar un pic fizic, dar ca baiat e ok, ca si persoana.El e trist de cand nu mai vorbim.(bind, eu nu i-am zis ca nu il plac fizic). Credeti ca ar trebui sa ii dau o sansa? Avand in vedere ca in ziua de azi prea putine persoane mai iubesc sincer si se straduiesc sa cucereasca persoana iubita. Pe dd alta parte ma gandesc, ca daca nu voi dezvolta nici un sentiment pentru el va suferi mai mult si voi suferi si eu. Unii zicca iubirea vine in timp. Cum sta treaba?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Readetot tu ce nota isi dai tie insuti? crezi ca ai merita ceva mai bun? nu trebuie sa faci un compromis daca nu te atrage fizic dar daca ai un fizic sub medie atunci nu prea ai de ales pentru ca cu toti punem accent pe fizic asta e adevarul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ma faci sa zambesc de cate ori iti citesc raspunsurile, bine ca esti. Ce vrei, sa incep sa ma laud? Adevarul e ca ma plac cativa baieti, imi spun ca sunt o bomba rolling on the floor. Nu am zis ca e urat, nu-l vreau frumos ca sunt geloasa, dar sa ma atraga un pic fizic, sa fie genul meu, macar un pic, dar nu e. Eu nu sunt genul care zice sufletul conteaza, conteaza si sufletul, nu as sta cu unul frumos si prost sau rau, dar daca nu e atractie fizica. Nu simti chimia.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect daca nu e atractia fizica aia logic ca creierul tau nu are vreun interes si fara interes nu facem nimic iar faza cum ca iubirea apare in timp nu o cred, creierul cei place i place ce nu-i place nu-i va place in veci simplu, totusi se stie ca daca petreci mult timp cu cineva poti lega o conexiune emotionala cu persoana respectiva consideranto un fel de sora /parte din familia ta nucidecum iubit, concluzie cauta pe altcineva daca chiar simti nevoia daca nu ramai singura ca e timp

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Iar mi-ai trimis kamasutra? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi amintesc sa isi fi trimis tie vreodata?, am trimis doar chiar e nevoie, e un documentar despre iubire, atractie, pasiune etc

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mi-ai trimis la o intrebare de-a mea care n-avea legatura, in fine. Ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu bind, bine, ca nu obisnuieste sa bea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba te iubeste el pe tine daca tu nu pe el. bine, "iubit" e mult spus dar ma intelegi tu pe mine. daca nu il placi, slabe sanse sa o faci in timp. de fel o relatie incepe cu atractia fizica, iubirea vine si ea dupa

| MariaMary122333 a răspuns:

Buna!
Cele mai mari iubiri se formeaza atunci cand un cuplu se formeaza dintr-o persoana care iubeste mult si o a doua persoana care nu este indragostita din prima.
Nu ai auzit expresia:,, Opusii se atrag.''?
Nu te atrage fizicul lui? Pai nu vezi cat lupta pentru voi doi? Nu vezi ca nu vrea alta fata, ci doar pe tine?
Eu nu spun ca fizicul nu conteaza, dar o data ce ii vei acorda o sansa vei vedea ca te vei indragostii de el.