| Juliandra00 a întrebat:

Hey! Am in clasa un baiat care spune ca ma place si ca-i pasa de mine, dar din momentul in care suntem fata in fata la scoala abia daca ma baga in seama si baga scuza cu "Pai daca tu nu vorbesti cu mine". Prin mesaje si apeluri e mai ok si asa, dar niciodata nu mi-a aratat ca-i pasa cum ar face un baiat normal, sa aiba grija de tine. Credeti ca ar trebui sa nu mai am asteptari de la el si sa-l las in pace? (Ps: si eu il plac).

Răspuns Câştigător
| alexandradlr a răspuns:

Poți încerca sa vorbesti mai mult cu el, iar dacă nu te baga în seama, atunci îl lași.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că să nu îl lași în pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu a mai avut relatii sau poate nu vrea sa vada prietenii lui ca ii place de tine, deoarece baietii cand afla ca un prieten de al lor vorbeste cu o fata, fac glume proaste si poate din cauza asta nu vrea sa para ca va placeti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele persoane sunt mai timide irl și mai vorbărețe în social media, prin mesaje, chat.

| Anonimawsj07 a răspuns:

Și eu sunt in aceeași situație acum. Sincer, cred ca ar trebui sa îl lași sa se obișnuiască cu ideea ca va placeți. Încearcă sa vorbesti mai mult cu el pe apel si prin mesaje, întreabă-l dacă vrea sa ieșiți împreuna pe afara sa va plimbați sau ceva de genul si vezi cum se comporta când sunteți doar voi doi.