| denisacri100 a întrebat:

Hey...am nevoie de un sfat de la voi sau o parere
Am o relatie de 3 ani. Ca in orice relatie si bune si rele..insa problema cea mai grava a prietenului meu sunt jocurile de noroc.pur si simplu simt ca cedez pentru ca de multe ori este nervos din cauza pierderilor si da vina pe mine..de multe ori cand il sun este la masinute iar dupa ce pleaca de acolo ma suna si imi spune ca a pierdut din cauza ca il sun eu cand el este acolo.din cauza asta ne certam, din cauza asta nu ne mai vedem..nu am nici o vina pentru ceea ce face el, nu inteleg unde gresesc eu..de unde sa stiu eu ca te cate ori il sun este acolo? sad

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Daca este atat de dependent, atunci lasa-l sa ramana cu jocurile de noroc. Casatoria n-o s-o faca cu bet-urile si pacanelele, doar! Sa fim seriosi. Ce relatie este asta daca el nu se implica deloc si te acuza pe propria lui prostie? Deschide-i ochii la realitate si fa-l sa vada unde greseste.Incearca sa stai mai mult timp prin preajma lui, poate asa ii opresti poftele de a mai trancani prin sala de jocuri.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa isi recunoasca dependenta si sa urmeze tratatment specializat. Altfel nu e om si nu faci nimic cu el, mai bine te desparti de el cat de repede.

| denisacri100 explică (pentru SkyPilot):

Stie si el ca este dependent de asta.dar nu stie cum sa nu o mai faca..nu vrea sa mai joace acolo dar nu se poate abtine. dupa ce da vina pe mine si ii trec nervii isi cere iertare dar pana cand?

| SkyPilot a răspuns (pentru denisacri100):

Dependenta asta este cnsiderata o boala si exista centre de tratament. Intereseaza-te ce exista in orasul vostru, daca nu face tratament nu il recuperezi pe baiat.