| Claudiu_Mintar_2002 a întrebat:

Hey, am o intrebare am o relatie de cateva luni si prietena mea vrea sa mearga intr-o excursie cu cel mai bun prieten al ei, dar eu nu sunt de acord sa mearga in alt oras cu un baiat asa ca am venit cu propunea sa merg si eu cu ei si ea spune ca nu e la fel ce pot face in situatia aceasta?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E cu dus și întors... depinde mult ce relație au. dar nu mi se pare deloc ok că nu poți veni și tu. dacă ei aveau dinainte obiceiu să meargă în excursii împreună, ca o chestie a lor, și vor să reia acest obicei... idk, tu știi dacă poți trece peste sau nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ea spune așa, întradevăr nu e la fel. Fiind tu doar prieten cu ea, și ea având un prieten mai bun ca tine, cel mai bun prieten al ei ( de aceea nu e la fel), nu poți face nimic. Las-o să meargă, căci apoi se întoarce. După ce se întoarce, o să fiți din nou înpreună toți trei, într-o relație nu de cuplu, ci de triplu. Și o să fie totul la fel, ca până acum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e la fel? Pai cum sa nu fie la fel? Ar fi trebuit sa fie mai bine.

Imi pare putin deplasata ideea sa mearga cu el si nu cu tine. Deci o discutie serioasa cu ea despre asta ar fi ok. Si intr-o relatie, nu trebuie sa te gandesti ca faci tu compormisuri sau ceva de genul, amandoi ar trebui sa va oferiti sustinerea necesara si increderea reciproca. Daca cineva nu face asta, este dreptul tau sa contesti acest lucru. Pana la urma nu trebuie tu sa stai dupa ea. Amandoi ar trebui sa va intelegeti.

Si serios acum, cum sa nu fie ok sa mearga cu tine, dar cu acel "prieten" da? Eu zic sa ai grija si sa iei masuri.

Numai bine! ^_^

| Andreeush a răspuns:

Dacă preferă să meargă cu un prieten în loc de iubitulei atunci nu prea e ok.

| siriusblack98 a răspuns:

Iti cauti alta pritetena mai fidela. ''am venit cu propunea sa merg si eu cu ei si ea spune ca nu e la fel'' nu e la fel ce anume? N-are logica fraza asta daca nu ar avea ceva de ascuns.

| alexalx1234 a răspuns:

Vrea să și-o tragă cu ăla. Scapă de ea că e panaramă

| Ofiintă a răspuns (pentru alexalx1234):

Tu activezi pe site doar pentru ca să subminezi femeile?