| Txc a întrebat:

Hey.am o intrebare cam tampita dar va rog sa imi raspundeti cat de repede puteti si va rog. daca aveti chef de facut panarama faceti de altcineva ca deja sufar prea rauoh go on.Deci sunt impreuna ca prietenul meu de luni.mereu cand vbim pe mess imi zice ca nu stiu ce fata il place si chestii din astea. imi trimite arhive in care le zice la toate ca le iubeste sau faze din astea.pana luni[cand neam combinat] Nu imi pasa. daca acum mereu cand imi face faze din astea incep sa plang si m-am saturat. el se supara cam usor si nu vreau sa ii zic chiar daca el m-a rugat sa ii zic tot ce nu imi convine. deci intrebarea este:cum as putea sa ii fac de inteles ca sufar mereu la fazele astea? dar fara sa ii zic clar ca ma deranjeaza... pur si simplu sa ii dau de inteles.pls help me. dau funda la cel mai bun rasp.

Răspuns Câştigător
| anonymus_1825 a răspuns:

Pffff... Foarte greu raspunsul laughing. Poi sincer, tu ai zis singura: "chiar daca el m-a rugat sa ii zic tot ce nu imi convine". Ar trebui sa nu se supere daca il atentionezi, nu? Spune-i frumos: mah uite, vreau sa vorbim despre fazele alea, nu imi plac, si daca vrei sa avem o relatie frumoasa impreuna, trebuie sa termini cu asa ceva.
Si daca tot mai face, lasa-l si fugi de el cat vezi cu ochii ca altfel o sa ajungi sa regreti. E prea copilaros si incearca sa te impresioneze. Dar asa nu o sa reuseasca niciodata, din contra o sa te raneasca. Bafta!

3 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Da.eu zic ca nu te merita.Chiar crezi ca el merita sacrificiul asta? Ce face el pentru tine? Daca el face asa plateste-i si tu cu aceeasi moneda, fa-l si tu gelos pe el pentru ca el asta incearca.Tu fi indiferenta si arata-i ca nu-ti pasa ca el vb cu altele.Pana la urma ar trebui sa-i zici si gata. daca se supara punct si de la capat.mai sunt baieti multi.chiar daca il iubesti. timpul trece. Ce atata zarva pentru el?

| GoLeZ a răspuns:

Simplu.prin intermediul unei prietene...cea mai usoara cale funda?

| claudia1981 a răspuns:

Pai ia-l putin pe ocolite sau incearca sa-i faci si tu la fel...dar ai riscu sa-l pierzi. Daca tine la tine va intelege daca nu te va parasi. Iar daca te paraseste scuze da nu e nimic de capul lui si inseamna ca doar ii place sa se joace cu sentimentele altora.Multa bafta!