| TeddyMaria a întrebat:

Hey! am o mare problema... m-am certat cu o prietena destul de buna...nu pot sa zic ca eu nu am avut nici o vina dar totusi nu asa se procedeaza(nu conteaza ce am vrut sa spun aici). intrebarea mea este cum as putea sa ii spun scurt si cuprinzator, dar totusi fara sa o ranesc ca nu mai vreau sa vorbesc cu ea si ca nu mai vreau sa se inplice in viata mea? dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! Nu trebuie neaparat sa-i spui ca sa inteleaga acest mesaj. Ii poti dovedii acest lucru prin fapte. De exemplu, cand ea vine si iti zice hai sa ne plimbam si etc. poti sa-i spui imi pare rau am alte planuri pentru aceea ora cu o ****** [numele persoanei respective]. Si tot asa, continua sa-i refuzi invitatiile in diverse locuri. Ai putea, sa ii spui si ca nu vrei sa se mai implice in viata ta, daca tot vrei asa de mult. Si o poti face in felul urmator:
"uite. deja am observat ca prietenia noastra exista fara niciun sens. Ce avem noi, nu se numeste prietenie te asigur. NU stiu ce este, dar prietenie nu, in niciun caz. Deci, nu mai are rost sa ne pierdem timpul impreuna daca deja au intervenit atatea certuri in relatia noastra [amicala]. Sunt sigura ca iti vei gasi pe altcineva sa stai sa te imprietenesti, nu ai neaparata nevoie de mine. Bafta si nuami bine in continuare". Cam asta, ar fi suficient. O z buna si sper ca ti-am fost de folos!happy

1 răspuns:
| roibuconstantin80 a răspuns:

Pa ii zici destul de scurt asa:"vrei sa fim prieteni "pote vrea si asa nu o mai ranesti esti de acord cu mine?