| RoxyKaRoxana a întrebat:

Hey!
am o mica-mare problema!
mie imi place de un baiat.
nu ne intalnim decat o data pe saptamana in vacanta ( chiar si atunci vb doar 5-10 min )...
faza e ca stiu din surse sigure ca si el ma place.
acum, el face mereu misto de mine ( zice ca imi place de un prieten desi stie ca eu il cam urasc). imi zice chestii de genul :"-hey! ce faci pe aici? vezi ca X e acasa. du-te la el!"
sau whistlingce faci pe aici? ti-ai lasat prajiturica ( adica baitaul de care se foloseste sa rada de mine)singura si ai venit la noi?"
Stiu ca zice asa fiindca ma place, dar nu stiu ce sa ii raspund cand zice asa~!

Am nevoie de niste replici ca sa ii inchid gura...
Si in acelasi timp sa il "intarate" adica sa faca el primul pas.
credeti ca ma puteti ajuta? Va rog!

Răspuns Câştigător
| LallyLala a răspuns:

Intreba-l daca il deranjeaza "relatia" dintre tine si prajiturica ta atunci cand mai face remarci de acest gen sau spune-i ca l-ai lasat pe acel baiat "prajiturica" pentru ca iti era prea dor de el (cel care face glume) pe un ton care sa ii arati ca glumesti si tu de de fapt esti neinteresata. Daca esti mai distanta fata de el si ii raspunzi neinteresat la "glumele " lui va inceta.

2 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Pari misterioasa. Spune-i ca ai o prajiturica mai buna la care sa te gandesti si pe care sa o savurezi. Asa o sa-i inchizi gura, adica fa-l gelos. Daca iti zice ca te asteapta ala acasa, spune-i ca nu te intereseaza pe cine asteapta ala atata timp cat te asteapta cine vrei tu sa te astepte. Asta e ca sa-i faci jocul, insa pe mine ma obosesc chestiile astea.
Spune-i ca devine enervanta treaba si daca mai face multe glume din astea nu o sa mai il bagi in seama si o sa incepi sa regreti ca sunteti prieteni, crede-ma asta unge la suflet.
Fa cum crezi tu, Succes! happy

| underground05 a răspuns:

Cel mai sigur e sa il intrebi daca t iubeste? dar cu un oarecare spirit de gluma daca t iubeste nu va zice nici da dar nici nu! si asa ii inchizi gura.succes