| Chris2012 a întrebat:

Hey! Am o problema...am aproape 16 ani si nu am avut niciun prieten pana acum...nu stiu ce sa fac, sunt suparata din cauza asta..Toate prietenele mele au avut iubiti, numai eu nu! Ce as putea sa fac in privinta asta?

3 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Chestia cu cati iubiti ai avut sau nu ai avut mi se pare destul de neimportanta si chiar prostuta. Ceea ce e important este daca tu vrei si te simti pregatita pentru un iubit. Varsta nu conteaza. Poti sa-ti faci un iubit si mai incolo, conteaza sa-ti placa de el cu adevarat si sa-l cunosti macar un pic. Si ce daca prietenele tale au avut deja prieten. Gandeste-te cat de mult au rezistat relatiile cu ei. Degeaba iti faci un prieten daca nici nu-ti prea place de el dar ti-l faci doar ca sa fi in randul prietenelor tale!

Răspuns utilizator avertizat
| Fantastic7 a răspuns:

Stai linistita,la un moment dat o sa apara destui baieti in viata ta care o sa doreasca sa fie cu tine,incat o sa te plictisesti tu de ei si o sa-ti doresti o pauza mai lunga. Dar,toate la timpul lor. Poate ca nu cunosti indeajunsa lume,si daca vrei neaparat sa fii cu cineva iesi in parc,plimba-te,intalneste-te mai des cu prietenii, fa-ti o tunsoare noua(o schimbare de look), putin machiaj care sa iti scoata in evidenta trasaturile frumoase, imbraca-te cu hainele cele mai frumoase...Dar e de prisos sa grabesti lucrurile, trebuie doar sa ai rabdare si toate o sa vina de la sine.
Succes :*!